КНДР і «Ісламська держава» – в центрі уваги ядерного саміту

 Час-Time

 Вікно в Америку

 Студия Вашингтон

    Актуально / США

    КНДР і «Ісламська держава» – в центрі уваги ядерного саміту

    Саміт проходить на тлі підвищених побоювань перед лицем загрози ядерного тероризму.

    Президент США Барак Обама виступить в п'ятницю на завершення другого і завершального дня саміту з ядерної безпеки у Вашингтоні за участю світових лідерів.

    Американський лідер заявив у четвер за лаштунками саміту, що в світлі недавніх терактів, в тому числі в Брюсселі, «особливої гостроти набуває не тільки ядерне питання, а й необхідність знищення загрози тероризму в цілому».

    Четвертий і останній ядерний саміт за час президентства Обами проходить на тлі підвищених побоювань з приводу того, що бойовики «Ісламської держави» можуть пустити в хід радіоактивні бомби, а також з приводу розвитку ядерної програми КНДР.

    Деякі світові лідери в четвер також були присутні на обіді в Білому домі, представляючи країни безпосередньо постраждалі від терактів.

    На прийомі на міністерськомі рівня в Держдепартаменті держсекретар США Джон Керрі зазначив, що бували часи, коли прогрес в сфері ядерної безпеки був вкрай повільним, і зараз залишається «величезна кількість роботи, яку необхідно виконати».

    «Але кожен наш крок вперед віддаляє нас від небезпеки», – додав він.

    Раніше в четвер Обама провів низку зустрічей з главами різних держав.

    Так, він зустрівся з президентом Південної Кореї Пак Кин Хе і прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе, щоб обговорити північнокорейську загрозу в світлі січневого ядерного випробування і лютневого запуску ракети в КНДР.

    Пхеньян також став однією з ключових тем чергових переговорів між Обамою і головою КНР Сі Цзіньпіном.

    «Ми хочемо активізувати обмін думками і співпрацю з північнокорейського ядерного питання і іншими регіональними і глобальними питаннями», – сказав Сі Цзіньпін в ході зустрічі.

    Вашингтон покладає на Пекін, який є головним союзником Пхеньяна, ключову роль в реалізації санкцій, введених ООН щодо Північної Кореї у зв'язку з її програмою розробки ядерної зброї.

    Джерело

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *