Євген Марчук: Ескалація ситуації на Донбасі перейшла у нову якість

Мінськ – Після чергового раунду переговорів Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі, що відбувся 1 червня, представник України у підгрупі з питань безпеки Євген Марчук розповів Радіо Свобода, про що тривала дискусія у його підгрупі.

«Українська сторона гостро поставила питання, що в останні 10-15 днів відбулося різке загострення ситуації, її ескалація у військовому сенсі. І це не тільки збільшення обстрілів, але і якісний стрибок, використання великокаліберної, реактивної артилерії, навіть танків. За один тільки день, 27 травня, по наших позиціях було випущено 473 снаряди. За травень місяць загиблих і поранених було в два рази більше, ніж за квітень. Тим більше, що артилерійські обстріли вони почали проводити за участю корегувальників. Вони стали набагато прицільнішими: спочатку йде артилерійська розвідка, потім легкий пристріл на один-два вистріли, далі коригувальник з дистанції підказує… Наші думають, що це все, а потім іде максимально прицільний масовий обстріл», – розповів Євген Марчук.

За його словами, з другого боку, з Росії за два тижні більше ніж 20 танків «прогнали через російсько-український кордон».

«Крім танків, із Росії поставили декілька тисяч тонн боєприпасів, декілька тисяч тонн пального. Також збільшилася кількість безпілотних летальних апаратів, які не соромлячись заходять з території Росії. Тобто стартують на російській території, заходять на нашу територію, і окрім того, що вони ведуть розвідку, збільшилася кількість БПЛА із боєприпасами – гранатами або запальними пристроями.  

Тобто це елементи ескалації, про що ми говоримо, не просто зросла кількість обстрілів, це інша якість ситуації, і вона не може відбутися просто так собі».

Як зазначає Євген Марчук, крім нагальної теми припинення вогню, іде обговорення інших важливих питань. Перше з них – це покращення роботи Спільного центру контролю та координації.

«Російська сторона наполягає на тому, щоб створити щось на зразок статуту цього СЦКК (Спільного центру з контролю і координації – ред.). Ми на це погодитися не можемо, тому що це не міжнародна організація. Це структура, створена при погодженні президентів і розпорядженнями двох начальників генеральних штабів. Щоб підвищити її ефективність, ми розробили та подали ряд пропозицій ще місяць тому. Вони ж хочуть, щоб був легалізований статус російських військовослужбовців на території України. Але найголовніше, чому вони хочуть нас втягнути у формалізацію в такому виді – щоб третьою стороною обов’язково були представники ОРДО і ОРЛО, щоб вони стали повноправними учасниками СЦКК. Я їм задаю питання: чекайте, українські військові будуть підпорядковуватися українському Генштабу, російські – російському, а ці, кого ви хочете, – вони будуть Герасимову (начальнику російського Генштабу) підпорядковані? Мовчок у відповідь».

На цю ж тему:

 

 01.06.2016
 Поліцейську місію ОБСЄ на Донбасі у Мінську не обговорювали

Мартін Сайдік засудив обстріли на Донбасі далі

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *