Британія проголосувала за вихід з ЄС

На історичному референдумі у Британії перемогли прибічники виходу країни з Євросоюзу. За таке рішення проголосували 52% громадян, проти – 48%. Британія була членом ЄС 43 роки.

У Шотландії і Північній Ірландії більшість округів проголосували проти “брекзиту”. Так само вчинила більшість виборців у Лондоні.

Але в інших регіонах, зокрема в Уельсі та центральній Англії, пункт про вихід країни з ЄС здобув велику підтримку.

На результати референдуму миттєво відреагував фунт, впавши до найнижчого рівня щодо долара з 1985 року.

Явка виборців склала 71,8%, у голосуванні взяли участь понад 30 млн людей. Це – найвища явка на голосуванні в Сполученому Королівстві з 1992 року.

При підрахунку результатів референдуму враховуються не підсумки регіонів, як при звичайному голосуванні у Великій Британії, а загальна кількість голосів за чи проти “брекзиту”.

“День незалежності”

Лідер ультраправої Партії незалежності Сполученого Королівства (UKIP) і один із найпалкіших прибічників “брекзиту” Найджел Фарадж заявив своїм радісним прихильникам, що цей вибір “стане перемогою простих порядних людей”.

Він закликав до негайної відставки прем’єр-міністра Девіда Кемерона, який і скликав референдум, але агітував за те, аби країна лишалася в ЄС.

Джерело у Лейбористській партії розповіло: “Якщо ми проголосуємо за вихід, Кемерон серйозно задумається над тим, чи лишатися на посаді”.

Водночас консерватори, які агітували за вихід, в тому числі Борис Джонсон і Майкл Гоув, підписали листа до пана Кемерона, закликавши його залишитися на посаді, попри результат референдуму.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк Вальтер Штайнмаєр назвав результат референдуму “сумним днем для Європи і Великої Британії”.

Падіння фунта

На фоні новин про те, що прихильники “брекзиту” лідирують, почав падати курс британського фунта.

Вартість валюти Об’єднаного Королівства зранку 24 червня впала на 9,5% у порівнянні з американським доларом – курс до нього складає 1,35. Це найнижчий рівень з 1985 року, відзначає Bloomberg.

Євро подешевшав на 3,1% щодо долара, а японська ієна подорожчала на 5,8% по відношенню до американської валюти.

Нафта WTI на торгах в Нью-Йорку подешевшала на 4,8% – ціни опустилися до 47,7 доларів за барель. Сировина марки Brent подешевшала на 4,6% – до 48,5 доларів.

Золото подорожчало на 4%, ціни на метал наблизилися до максимуму з серпня 2014 року.

Let’s block ads! (Why?)

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *