Українська молодь у Польщі обурена забороною на виступ гурту Ot Vinta

Рішення польських прикордонників не впустити до країни українську музичну групу Ot Vinta викликало рішучий протест з боку членів української громади Польщі. Текст відповідної заяви з протестом опубліковано на Facebook-сторінці голови Об’єднання українців Польщі Петра Тими, передає Deutsche Welle.

Як відомо, членів українського гурту фолк-музикантів Ot Vinta не пропустили до Польщі, мотивуючи це потенційною загрозою для громадського порядку.

«У пояснювальній записці зазначено, що група становить “загрозу для державного ладу та громадського порядку», — пояснює Петро Тима. Українці Польщі вважають, що останнє рішення польської влади є черговим актом антиукраїнської істерії, яка роздмухується в польському суспільстві.

«Комусь дуже хочеться … щоб в польсько-українських відносинах не було спокою», — припустив голова Об’єднання українців у Польщі.

Між тим у посольстві України в Польщі висловили сподівання, що подібних інцидентів, як заборона в’їзду в країну Ot Vinta, більш не буде. «Ввідверто шкода, що українська група стала заручником емоційної істерії і нічим необґрунтованих фобій певних верств в дружній нам Польщі. Сподіваємося, що в майбутньому це не повториться», – йдеться в коментарі посольства України в Польщі.

Ot vinta — заснований в 1993 році рівненський гурт. Його вважають одним з лідерів української рокабілі-сцени, який активно використовує український фолк і тому називає свій жанр «украбілі».

У Польщі група виступала з концертами більше 20 разів. У неділю планувався її виступ у Варшаві в рамках фестивалю Plac Defilad. Перед цим гурту також заборонили виступати на фестивалі «Ніч на Івана Купала», організованому Об’єднанням українців у Польщі 2 липня в Перемишлі. Тоді концерт Ot Vinta був скасований за наполяганням місцевої організації футбольних уболівальників, представники якої звинуватили музикантів у «просуванні бандерівської ідеології».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *