Що потрібно для збереження музеїв на Донеччині та Луганщині?

Найпоширеніщою проблемою у прифронтовій зоні музейної сфери залишаєтся брак кадрів та пошук приміщень для старих документів. Через війну довелось «перевозити» музеї в інші місця

Заступник голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації з питань соціальної та гуманітарної сфери Ольга Лішик розповіла, що в області є всього 15 музеїв. Більшість закладів культурної сфери Луганщини вдалось «перемістити».

«Щодо фінансування, обласний бюджет має всі ресурси для того, щоб утримувати ці установи. Ми маємо дуже багато партнерів, які через грантові програми і через обмін нам допомагають. На сьогоднішній момент ми зробили все, щоб працювала вся структура. Це укріплення переміщених закладів, розбудова, поповнення фондів, співпраця з Міністерством культури України щодо зміни в законодавстві , застосування його до зони АТО. Я сьогодні приїхала з пропозиціями до Міністерства Культури, передам його представнику», — зауважила Ольга Лішик.

Вона наголошує, що в музеях треба показувати правдиву історію. І це не місце для пропаганди.

«Як наші бабусі ходили у вишиванках, які були надписи на магазинах українською мовою. Це повинно бути в музеях. Ми повинні думати про сучасну історію. Два роки поспіль відбувається «засилля», нас рятують від себе , намагаються «убєдіть», що ви не українці, а  росіяни. Не треба нас в цьому переконувати. Ми маємо знати свою історію. А допомогти нам зможуть фахівці», — говорить Ольга Лішик.

Виконавчий директор  громадської організації «Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець» Олег Неневиця  вважає, що потрібно молодь залучати до культурної сфери. Також він переконаний, що музей не завжди має бути великим. У світі існує багато невеликих музеїв, що не потребують багато коштів. Тому варто брати приклад з країн ЄС.

Мая Голуб з Києва для «Громадського радіо»

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *