Генеральний прокурор України Юрій Луценко провів робочу нараду, на якій представив програму перевірки доброчесності прокурорів (ВІДЕО)

У четвер, 28 липня, Генеральний прокурор України Юрій Луценко представив програму перевірки доброчесності прокурорів. Захід відбувся у вигляді робочої наради з представниками громадськості від різних областей України, а також за участі засобів масової інформації.

У своєму вступному слові Юрій Луценко зазначив, що очищення прокуратури має відбутися у два етапи. Перший етап – це перевірка доброчесності працюючих співробітників органів прокуратури, відповідно до закону, на що відведено 6 місяців. Якщо в ході службової перевірки щодо будь-якого працівника прокуратури не буде підтверджено негативну інформацію, він вважатиметься таким, що пройшов перевірку.

Другим етапом очищення прокуратури, за словами Генерального прокурора, має стати створення Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України. Цей орган об’єднає нинішню службу внутрішньої безпеки ГПУ і власне Генінспекцію. «Спеціальна комісія на чолі з колишнім помічником федерального прокурора українського походження Богданом Витвицьким, до якої увійдуть представники громадських організацій і представники Генеральної прокуратури, відбере на конкурсній основі 80 осіб. Власне вони і будуть на постійній основі чистити лави органів прокуратури», – наголосив Юрій Луценко.

Також він повідомив подробиці процедури проходження першого етапу перевірки на доброчесність. Очолювати цю роботу буде Петро Шкутяк – керівник робочої групи внутрішньої безпеки. При цьому йому будуть допомагати по одному представнику громадськості у всіх областях України з тих, хто пройшов АТО: «Саме вони мають очистити цю систему. Я впевнений, що люди, які знають ціну державності та незалежності, зможуть допомогти в цій роботі краще ніж будь-хто», – акцентував він.

В той же час Генеральний прокурор України наголосив, що саме наявність політичної волі дала змогу Генеральній прокуратурі продемонструвати перші результати боротьби з злочинністю у сфері корупції високопосадовців. «Ми даємо резонансний результат по тих справах, які роками лежали «прикриті» або пилюкою, або грошима. Але для того, щоб рухатися активніше в цьому напрямку, нам потрібна підтримка громадськості і довіра всередині системи, що дозволило б уникнути витоку інформації про наші дії у цій боротьбі з корупцією і злочинністю», – підкреслив він.

Говорячи про проведення таємної перевірки працівників прокуратури на доброчесність, Генеральний прокурор України проінформував, що з цією метою розроблено ряд нормативних документів. Так, в Міністерстві юстиції України 17 червня 2016 року зареєстровано Наказ Генеральної прокуратури України «Про затвердження Порядку проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів в органах прокуратури України», який набрав сили нормативного законодавчого акту і передбачає підстави і процедури проведення такої перевірки.

«Зараз ми публічно починаємо цей процес з областей і дійдемо до Генеральної прокуратури», – зазначив Юрій Луценко. Також він пояснив саму процедуру проведення таємної перевірки працівників прокуратури.

За його словами, ця робота буде проходити шляхом порівняння податкових декларацій та анкет доброчесності, заповнених працівниками обласної або місцевої прокуратури. Так, невідповідність даних, відображених у податковій декларації або анкеті доброчесності працівника прокуратури, дасть підставу для проведення службової перевірки щодо нього за участі представника робочої групи Петра Шкутяка в цій області, який міг би проконтролювати цей процес безпосередньо на місці.

«В разі підтвердження таких даних в ході перевірки, він притягається до дисциплінарної відповідальності аж до звільнення. Також кожен громадянин має змогу заповнити форму на сайті ГПУ із зазначенням своїх достовірних анкетних даних», – наголосив Генеральний прокурор та закликав усіх небайдужих громадян надавати відому їм інформацію про порушення працівників органів прокуратури, підкресливши, що дуже розраховує на активність суспільства в цьому питанні.

  

 

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *