Голова Microsoft позитивно оцінив ситуацію з поліомієлітом в Україні

Ситуація з поліомієлітом в Україні – контрольована, а в Нігерії, Афганістані та Пакистані поліомієліт можна подолати, незважаючи на труднощі. Про це в інтерв’ю «Голосу Америки» сказав мільйонер-благодійник, співзасновник компанії «Майкрософт» Білл Ґейтс.

«На щастя, ситуація з поліомієлітом в Україні здається контрольованою. А в таких країнах, як Афганістан та Пакистан (де лишається статус епідемії поліомієліту – ред.) наш головний виклик – що ми маємо дітей, яких не можуть знайти наші фахівці, які роблять імунізацію на місцях. Дістатись до цих дітей у дуже небезпечному середовищі може бути нелегко. Нам треба розуміти, де ці діти є, нам треба там компетентна команда», – розповів Ґейтс.

При цьому мільйонер-благодійник зауважує, що рівень захворювань на поліомієліт у світі зараз найнижчий в історії.

«Кількість випадків у Пакистані та Афганістані зменшується. Ми зараз маємо 18 випадків захворювання. Навіть якщо до них додати два випадки з Нігерії, це найнижчий рівень захворювань на поліомієліт за всі часи», – каже Білл Ґейтс.

Гейтс оптимістично ставиться до нового спалаху поліомієліту у Нігерії: «Щоразу ми краще розуміємо, як знайти важкодоступні села, як дістатись до місцевих лідерів. Очевидно, нам потрібна велика співпраця з місцевими владами у регіоні, особливо на північному сході у Борно. Ми маємо там прекрасну команду, уряд з нами співпрацює. Нам потрібен доступ до дітей, і нам потрібно, щоб люди розуміли, чому це дуже важливо – дати цю оральну вакцину від поліомієліту усім дітям».

Спалах поліомієліту у Нігерії Ґейтс назвав «розчаруванням» після великих успіхів у боротьбі з цією хворобою у світі.

Від 2000 року «Фонд Біла та Мелінди Ґейтс» пожертвував 3,5 мільярда доларів на боротьбу з поліомієлітом у світі.

На початку серпня 2016 року у Нігерії підтвердили два випадки паралічу від поліомієліту у 15-місячного хлопчика та 2-річної дівчинки. Обоє дітей залишаться паралізованими до кінця їхнього життя. Обоє дітей проживають у північному штаті Борно, частина якого перебуває під контролем терористів «Боко Гарам».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *