Дмитро Шимків: Ефективне регулювання – інструмент покращення інвестиційного клімату




Заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків повідомив про результати четвертого засідання Національної Ради Реформ.

«Продовження впровадження системи ефективного регулювання, спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій в Україну – ось неповний перелік акцентів на найближчий час», – повідомив Дмитро Шимків на брифінгу.

Серед результатів роботи та досягнень за останні два роки у галузі дерегуляції Заступник Глави АПУ назвав значне спрощення процедури відкриття бізнесу – на 40% скорочено кількість документів, які необхідно подати і кількість часу, який треба витратити для того, аби відкрити бізнес в Україні. Це знайшло своє відображення в рейтингу Doing Business, в якому Україна покращила свої показники.

На думку Дмитра Шимківа, йдеться про залучення прямих іноземних інвестицій, що призведе до створення нових робочих місць, забезпечення надходження податків до державного і місцевих бюджетів.

«23% прямих іноземних інвестицій в Україну надійшло з Кіпру. Велика частина прямих іноземних інвестицій — це кругообіг грошей, які виходять з України через трансферне ціноутворення і заходять назад як прямі іноземні інвестиції. Найбільший обсяг прямих іноземних інвестицій надійшов в країну з 2005 по 2013 роки. 94% інвестицій з України було інвестовано в Кіпр», – додав Заступник Глави АПУ. 

Якщо протягом 2017-2036 років ВВП України зростатиме щороку в середньому на 6,5%- 9% (CAGR), то у 2036 році ВВП України становитиме $292 млрд, а це поточні показники ВВП Колумбії та Польщі. Але такий результат можливий, якщо частка  іноземних інвестицій у ВВП буде на рівні 53%-58%. Для забезпечення таких темпів зростання Україна потребує додатково 120 – 200 млрд доларів прямих іноземних інвестицій у накопиченні до 2036 року, пояснив Дмитро Шимків.

«Що стосується пріоритетних сфер для інвестування в Україні, то це енергетика, газовидобування, газотранспортна система, агропромисловий комплекс, ДП «Укрзалізниця», інфраструктура автошляхів. А серед сфер для інвестування, де Україна має конкурентні переваги, варто зазначити військово-промисловий комплекс, аерокосмічну галузь, ІТ та високі технології, хімічну та фармацевтичну галузі та туризм», – зазначив він.

Заступник глави АПУ також звернув увагу на те, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі України докладає зусиль у залученні іноземних інвестицій в Україну. Для цього проводяться міжнародні конференції, готуються промо-відео, розробляються матеріали та презентації, які розміщують на сайті. Окрім цього, проводяться регіональні інвестиційні форуми та саміти, завдяки яким місцева влада може залучати інвестиції у свої регіони.

«Під час засідання було також презентовано концепцію Культурного фонду. Метою створення Фонду є сприяння модернізації та підтримка культури і мистецтва України, створення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості й суспільства, забезпечення широкого доступу до культурних надбань, підтримка культурного різноманіття та інтеграції української культури у світовий культурний простір», – наголосив Дмитро Шимків.

Четверте засідання Нацради реформ стало першим, яке пройшло без використання паперу та друкованих матеріалів. Учасники Нацради отримали доступ до матеріалів на планшетах. Раніше підготовка 2-х засідань потребувала друку понад 30 000 аркушів презентацій, додаткових матеріалів та буклетів. Проект «БЕЗ ПАПЕРУ» реалізовано за підтримки представництва ОБСЄ в Україні.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *