Обстановка в зоні АТО станом на 19 вересня Використовуючи режим відносної …

Обстановка в зоні АТО
станом на 19 вересня

Використовуючи режим відносної тиші, на тимчасово окупованих територіях сходу України противник здійснює підготовку до постановочних диверсій проти власних сил та на об’єктах цивільної інфраструктури з подальшим звинуваченням сил АТО в їх скоєнні.
У період з 19 по 23 вересня ц.р. у н.п.Первомайськ та Кіровськ противником планується здійснити серію вибухів, а для фальсифікації обвинувачень української сторони у причетності до диверсій передбачається представити тіло загиблої від кульових поранень особи з документами, що підтверджують громадянство України або проходження військової служби в ЗС України.

З огляду на значне зростання проукраїнських та протестних настроїв місцевого населення тимчасово окупованих територій сходу України у т.ч. демонстративну відмову від служби у російських окупаційних військах, на фоні різкого соціально-економічної ситуації, проблем із медичною допомогою, забезпеченням продуктами і предметами повсякденного вжитку, російське окупаційне командування готується до протидії масовим заворушенням у т.ч. саботуванню підготовки до місцевих “праймеріз”, а також використовує “економічні” важелі тиску. 18 вересня ц.р.:
розпочато комплекс демонстративних заходів з посилення поліцейського режиму під приводом “протидії діяльності диверсійно-розвідувальних груп ЗС України”. У рамках зазначених заходів, частини та з’єднання 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ, а також підрозділи ФСБ РФ були приведені у вищі ступені бойової готовності та перевірена їх готовність до дій в умовах різких змін оперативної обстановки у т.ч. протидії масовим проявам непокори місцевого населення;
російська окупаційна влада поставила обов’язкову умову: надавати гуманітарну допомогу або грошову компенсацію, яка передбачена замість гуманітарної допомоги тільки тим сім’ям, які нададуть довідку про проходження служби члена родини в російських окупаційних військах або, відповідно, про загибель чи отримані поранення члена родини під час такої “служби”.

Незважаючи на офіційне розпорядження Генерального штабу ЗС РФ щодо заборони застосування зброї, противник продовжує порушувати режим припинення вогню та вести вибіркові обстріли сил АТО.
У районі промислової зони Авдіївка активізувалась діяльність підрозділів окремого штурмового батальйону (Макіївка) 1 АК (Донецьк) ЗС РФ. 17 вересня ц.р., в порушення режиму “тиші” вибіркове управління вогнем мінометних розрахунків цього підрозділу здійснювали безпосередньо офіцери відділу ракетних військ і артилерії штабу 1 АК (Донецьк) ЗС РФ, згідно із розпорядженням, отриманим із Центру територіальних військ (Новочеркаськ) Південного військового округу (Ростов-на-Дону) ЗС РФ.
Протягом поточної доби на окремих напрямках здійснювались обстріли зі стрілецької зброї (у т.ч. ручні та станкові гранатомети) з метою провокування сил АТО та подальшого їх звинувачення у порушенні домовленостей.

Основні зусилля противника зосереджувались на підтриманні боєготовності військ, доукомплектуванні підрозділів, удосконаленні інженерного обладнання позицій, поповненні запасів матеріально-технічних засобів та боєприпасів, підготовці до осінньо-зимового періоду.

До розвідки сил АТО залучались три тактичних безпілотних літальних апарати в зонах відповідальності ОТУ “Донецьк” та “Маріуполь”. Заплановано вихід розвідувальної групи в напрямку н.п.Попасна.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *