Результати розслідування окремих проваджень про неправомірні дії правоохоронців стосовно учасників мирних акцій протесту

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього першого заступника начальника Дніпровського райуправління міліції м. Києва – начальника слідчого відділу, заступника начальника слідчого відділу та чотирьох слідчих цього ж відділу за фактами фальсифікації матеріалів проваджень, незаконне затримання і притягнення до кримінальної відповідальності 11 завідомо невинних осіб за нібито участь у масових заворушеннях 18 лютого 2014 року в м. Києві.

Дії начальника слідчого відділу та його заступника кваліфіковано як одних із організаторів цих злочинів вчинених за попередньою змовою групою осіб за ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 364, ч. 3 ст. 27 ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 371, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 372 КК України.

Дії слідчих кваліфіковано як виконавців кримінальних правопорушень за ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 371, ч. 2 ст. 372 КК України (зловживання владою та службовим становищем, службове підроблення, завідомо незаконне затримання та притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності, поєднане зі штучним створенням доказів, фальсифікацією і обвинуваченням у вчиненні тяжкого злочину).

Щодо 3-х підозрюваних застосовано запобіжні заходи у вигляді домашніх арештів і стосовно решти – особисті зобов’язання. Двох працюючих на даний час в органах Національної поліції України – відсторонено від займаних посад.

Сторонам захисту відкрито доступ до матеріалів і після ознайомлення підозрюваних та їх захисників з матеріалами провадження обвинувальні акти будуть направлені до суду.

Досудове розслідування триває. Вирішується питання та збираються докази щодо притягнення до кримінальної відповідальності інших організаторів та виконавців вчинення цих злочинів (працівників органів внутрішніх справ, прокуратури та суддів).

Як раніше повідомлялося, за цими епізодами злочинів в окремих провадженнях також притягнуто до кримінальної відповідальності прокурора прокуратури м. Києва та заступника прокурора Дніпровського району м. Києва. Останнього оголошено в розшук і судом надано згоду на його затримання.

Довідково: ч. 2 ст. 372 КК України – притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності слідчим, прокурором, поєднане з обвинуваченням у вчиненні особливо тяжкого злочину та зі штучним створенням доказів обвинувачення або їхньою фальсифікацією – карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІГенеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *