Десять фактів про залежність

Священик Дмитро Польовий, керівник осередку тверезості «Знамення», голова підкомісії «За тверезість життя» Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ, розповів про те, у чому полягає небезпека будь-якої залежності.

–  Алкоголь – хімічна сполука, яку можна використати на добро або на зло. Священик на Літургії, прикликаючи Святого Духа, перетворює вино на Кров Христову. Залежна людина, вживаючи вино, руйнує своє життя.

–  Немає вроджених схильностей до залежності. Залежність – радше банальне людське бажання отримати задоволення, не докладаючи великих зусиль.

–  Алкоголізм зачіпає чотири складові людської особистості – руйнує тіло, психіку, душу та соціальне становище.

–  Алкоголізм – симптом духовної кризи.

–  Узалежнений, щоб вилікуватися, повинен усвідомити погані наслідки своєї неправильної поведінки.

–  Допомога узалежненому, який не визнає свою залежність, розпочинається із праці з його рідними та близькими.

–  На перешкоді зціленню від залежності стоять страхи людини. Насамперед такі люди не вірять, що можуть позбутися залежності; страх перед самим методом лікування, страх перед життям без алкоголю.

–  Пивний алкоголь – найстрашніший, бо найбільш розповсюджений. Людина, яка легко ставиться до споживання пива, є в групі ризику алкоголізму.

–  Якщо людина випиває з радісної нагоди (наприклад, весілля), то це ще не є ознакою алкоголізму. Та коли людина випиває з горя чи для зняття стресу, тоді це пряма дорога до залежності.

–  Будь-яка залежність є дуже небезпечною, бо руйнує особистість. Замість того щоб використовувати свої сили для конструктивних речей, людина витрачає їх на те, що її руйнує.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *