Російські контрактники воліють служити на Далекому Сході, а не їхати у відрядження на Донбас

Російські контрактники, які пройшли війну на Донбасі, стараються уникати подальшої служби в округах та з’єднаннях, які часто залучають до «українських відряджень».

Найменшого натяку достатньо, щоб викрити російського інтервента. Та й не важливо, де він зараз перебуває, адже за ним тягнеться кривавий слід з окупованих Росією грузинської Абхазії до українського Донбасу – до Далекого Сходу. На перший погляд звичайна фотографія і один необережний коментар до неї можуть спонукати OSINT-розвідників міжнародної спільноти InformNapalm до детального вивчення об’єкта. В результаті вивчення вибудовується цікава картинка.

У профілі такого собі Артура Арсенова виявили цікаву фотографію, завантажену у жовтні 2014 року. На фото двоє військовослужбовців, які сидять на броні БТР-80 з навісним вантажем, який мчить по трасі, і цікавий коментар: «на укр…«.

У результаті вивчення профілю «хазяїна» фотографії, вдалося встановити його особу, а також відновити й відстежити послужний список, пройдений російським військовослужбовцем від 7-ї окупаційної бази в Абхазії до 60-ї мотострілецької бригади на Далекому Сході Росії.

Артур Багавов

Дата народження: 22 грудня 1990 року. Родичі живуть у м. Кисловодськ Ставропольського краю, в даних також фігурує м. Ботліх (Дагестан).

У соціальних мережах: VK (архів профілю, фотоальбомуконтактів), ОК1 обмеженого доступу, ОК2 профіль неактивний з 2008 року.

 

 

 

З огляду на аналіз фотографій та низку коментарів до фотоальбому А. Багавова, в 2014 році в статусі-контрактника він служив у роті снайперів на 7-й російській окупаційній базі (в/ч 09332, м. Гудаута, Грузія, окупована Абхазія) Південного військового округу. З пізньої весни у складі батальйонно-тактичної групи 7-ї в/б перебував на полігоні Ашулук Астраханської області, звідти цей зведений підрозділ перекинули спочатку в Ростовську область, а потім в Україну (більшість фотографій з Ашулука завантажені в альбом у 2015 і 2016 рр.).

   

А. Багавов з військової служби звільнився наприкінці вересня або на початку жовтня 2014 года. Причина розірвання контракту, найімовірніше, страх перед відправкою в чергове «українське відрядження», а про плинність кадрів і масові звільнення контрактників з 7-ї російської окупаційної бази InformNapalm повідомляв не раз:

Бойовий шлях батальйонно-тактичної групи 7-ї військової бази, що брала участь у бойових діях на Донбасі влітку-восени 2014 року, ми простежили й описали раніше. Встановлено, що до перекидання на схід України, з пізньої весни до середини літа 2014 року, БТГр 7-ї в/бази проходила  бойову підготовку на полігону Ашулук Астраханської області, звідки її перекинули спочатку в Ростовську область, а далі – на Донбас.

 

Після дворічної паузи, не знайшовши собі заняття в цивільному житті, ностальгуючи по армії, А. Багавов знову підписав контракт з МО РФ на контрактну службу, але вже подалі від України і рідних країв — у складі розвідувальної роти батальйону розвідки 60-ї окремої мотострілецької бригади (в/ч 16871, селище Камень-Риболов (Приморський край, Ханкайський р-н) і с. Монастирище (Чернігівський район) Східного військового округу.

Нагадуємо, що 7-м в/база – одне з найбільш воюючих з’єднань ЗС РФ, інформація про «подвиги» цього з’єднання у 28 епізодах OSINT та іншого роду публікацій міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm.

 • Склад та озброєння 7-ї російської окупаційної військової бази

  7-а Краснодарська Червонопрапорна орденів Кутузова та Червоної Зірки військова база, в/ч 09332 (Грузія, окупована Абхазія, м. Гудаута):

  Структура

  — Управління;

  — чотири мотострілецьких батальйони;

  — стрілецька рота снайперів;

  — танковий батальйон;

  — два самохідно-артилерійських дивізіони + одна батарея буксированих гаубиць;

  — реактивний артилерійський дивізіон;

  — протитанковий артилерійський дивізіон;

  — зенітний ракетний дивізіон та зенітний ракетно-артилерійський дивізіон (входять до складу т. зв. групи зенітних дивізіонів 7-ї в/бази);

  — розвідувальний батальйон;

  — рота БПЛА;

  — інженерно-саперний батальйон;

  — рота РХБЗ;

  — батальйон управління (зв’язку);

  — рота РЕБ;

  — батарея управління й артилерійської розвідки (начальника артилерії);

  — взвод управління та радіолокаційної розвідки (начальника протиповітряної оборони);

  — взвод управління (начальника розвідувального відділення);

  — ремонтно-відновлювальний батальйон;

  — батальйон матеріального забезпечення;

  — комендантська рота;

  — медична рота;

  — взвод інструкторів;

  — взвод тренажерів;

  — полігон;

  — оркестр.

  До складу в/бази входить т. зв. авіаційна комендатура, яка забезпечує періодичні польоти авіаційної техніки ВПС/ ПКС ЗС РФ на аеродром Гудаута. Зенітно-ракетний полк (у минулому 100-й ЗРП в/ч 90100) у складі 2 зенітно-ракетних дивізіонів у н. п. Агудзера і Приморське, на бойовому чергуванні яких перебуває по 8 одиниць ЗРК С-300, входить до складу т. зв. групи зенітно-ракетних дивізіонів 7-ї в/бази. Також у складі бази – радіотехнічний підрозділ, його чергові засоби розгорнуто на території Сухумського аеропорту Бабушер.

  Озброєння

  — Танки Т-90А і Т-72Б3 –  41 од. (за іншими даними – 51 од.);

  — бронетранспортери БТР-82АМ і БТР-80 – 156 од.;

  — багатоцільові легко броньовані тягачі МТ-ЛБ – 15 од.;

  — РСЗВ БМ-21 «Град» – 18 од.;

  — 152-мм САУ 2С3М «Акація» – 36 од.;

  — 122-мм гаубиці Д-30 – 6 од.;

  — 120-мм міномети 2С12 «Сани» – 18 од.;

  — 100-мм протитанкові гармати МТ-12 «Рапіра» – 12 од.;

  —  самохідні ПТРК 9П149 «Штурм-С» – 12 од.;

  —  бронемашини типу БРДМ-2 – 4 од.;

  — ЗРК 9А33БМ2(3) «Оса» – 12 од.;

  — БМ 9А34(35) «Стріла-10» – 6 од.;

  — ЗСУ 2С6М «Тунгуска» – 6 од.;

  — ПЗРК 9К38 «Ігла» – 27 од.

  До складу озброєння в/бази входять пускові установки ЗРК С-300ПМ – 16 од. Крім того, відповідно до угоди між Російською Федерацією і т. зв. «республікою» Абхазія про «Об’єднане угруповання військ (сил) Збройних сил Російської Федерації та Збройних сил Республіки Абхазія», підписаною в Москві 21 листопада 2015 року, від т. зв. збройних сил Абхазії 7-й ВБ додано два окремих мотострілецьких батальйони, артилерійська та авіаційна група та окремий загін спеціального призначення.

   

  У цій примітці переважно (за винятком кількох наших доповнень) використано дані із сайтуmilkavkaz

Матеріал до публікації підготовлено на основі власного OSINT-розслідування. Автор Іраклій Комахідзе 

Інформація підготовлена спеціально для сайту InformNapalm.org. При повному або частковому використанні матеріалу активне посилання на автора і статтю на сайті обов’язкове.
(Creative Commons — Attribution 4.0 International — CC BY 4.0 )

Щоб оперативно отримувати сповіщення про нові розслідування InformNapalm, підписуйтеся на сторінки нашої спільноти у соцмережах Фейсбук та Твіттер.

Закликаємо читачів активно ділитися нашими публікаціями в соціальних мережах. Винесення матеріалів розслідувань в публічну площину здатне переломити хід інформаційного та бойового протистояння.  

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *