Пауерліфтери Донецької області – серед кращих на чемпіонаті Європи-2017

З 8 по 14 травня в Малазі (Іспанія) проходив чемпіонат Європи з пауерліфтингу 2017 року серед усіх вікових груп.

Першими на поміст вийшли дівчата – у цій категорії Донецьку область у складі збірної команди України представляли три спортсменки.

Анна Декерменджи з селища Юр’ївка Мангушського району, вихованка тренера Івана Збандута, у ваговій категорії до 57 кг завоювала три «срібла»: у присіданні (результат – 145 кг), у жимі лежачи (82,5 кг) і в сумі триборства (347,5 кг).

Дар’я Русаненко з Дружківки, вихованка тренера Сергія Федоренка, у ваговій категорії до 63 кг стала кращою в сумі триборства з результатом 435 кг: присідання – 192,5 кг (1 місце), жим лежачи – 90 кг (1 місце), станова тяга – 152,5 кг (2 місце).

Руслана Краснова з Маріуполя, вихованка тренерів Олега Краснова і Степана Ніколюкіна, у ваговій категорії до 72 кг стала чемпіонкою Європи в сумі триборства з результатом 432,5 кг: присідання – 170 кг (1 місце), жим лежачи – 107,5 кг (2 місце), станова тяга – 155 кг (1 місце).

У змаганнях серед юнаків на чемпіонаті Європи Донецьку область представляв дебютант – Артем Шевченко з Мирнограду, вихованець тренера Костянтина Бордюга. У ваговій категорії до 93 кг він показав такі результати: другі місця – присідання (260 кг) і станова тяга (257,5 кг), треті місця – жим лежачи (135 кг) і сума триборства (652,5 кг).

9 травня в боротьбу за нагороди вступили юніори.

Руслан Рузімурадов з Дружківки, вихованець тренера Сергія Федоренка, у ваговій категорії до 66 кг став срібним призером із сумою триборства 657,5 кг: присідання – 255 кг (2 місце), жим лежачи – 187,5 кг (1 місце), станова тяга – 215 кг (5 місце).

Наступним виступав Владислав Чорний із селища Юр’ївка Мангушського району, вихованець тренера Івана Збандута. У ваговій категорії до 74 кг він присів з 285 кг (3 місце), вижав 165 кг (5 місце), потягнув 270 кг (2 місце), у сумі зібравши 720 кг (3 місце).

Завершував день серед пауерліфтерів Донеччини Костянтин Мусієнко з Дружківки, вихованець тренера Сергія Федоренка. У ваговій категорії до 83 кг Костянтин показав такі результати: присідання – 300 кг (2 місце), жим лежачи – 240 кг (1 місце), станова тяга – 285 кг (3 місце), сума триборства – 825 кг (2 місце).

10 травня спортсмени Донецької області продовжили свій виступ у віковій групі юніори.

У ваговій категорії до 105 кг наш регіон представляли два пауерліфтери: Олександр Рубець з Маріуполя, вихованець тренера Івана Збандута, та Данило Ковальов з Краматорська, вихованець тренерів Олексія Бичкова та Володимира Саєнка.

Олександр Рубець показав феноменальні результати, встановивши нові світові рекорди серед чоловіків у присіданнях – 431 кг та сумі триборства – 1051 кг. Також Олександр був першим у становій тязі (355 кг) та другим у жимі лежачи (265 кг).

Данило Ковальов обійшов свого земляка та колегу по збірній у жимі лежачи, отримавши в цій вправі «золото» з результатом 267,5 кг. Срібні медалі чемпіонату Європи Данило здобув у присіданнях (результат – 382,5 кг), становій тязі (315 кг) та сумі триборства (965 кг).

Зазначимо, що в абсолютній першості змагань серед юніорів Рубець і Ковальов посіли, відповідно, першу та другу сходинки.

У ваговій категорії понад 120 кг Донецьку область представляв краматорчанин Андрій Шевченко, вихованець тренерської бригади Олексія та Альони Бичкових. У сумі триборства він здобув звання чемпіона Європи з результатом 975 кг: присідання – 400 кг (1 місце), жим лежачи – 270 кг (2 місце), станова тяга – 305 кг (2 місце). Цей успішний виступ дозволив Андрію виконати норматив майстра спорту України міжнародного класу.

12 травня спортсмени Донецької області почали свій виступ у віковій групі дорослі. Серед жінок у вазі до 72 кг наш регіон представляла Антоніна Марченко з Дружківки – у вправі присідання вона здобула «срібло» з результатом 232,5 кг.

14 травня в суперважкій категорії понад 120 кг серед чоловіків виступав Володимир Свістунов з Маріуполя, вихованець тренера Івана Збандута. Свій перелік досягнень – чемпіон світу серед чоловіків 2011 року, чемпіон Європи серед чоловіків 2011 та 2015 років – Володимир доповнив ще одним званням переможця європейської першості. «Золотий» результат Свістунова в сумі триборства склав 1147,5 кг: присідання – 445 кг (1 місце), жим лежачи – 362,5 кг (1 місце), станова тяга – 340 кг (3 місце). Додамо, що в абсолютній першості змагань серед чоловіків наш пауерліфтер посів другу сходинку.