Пам’ятка про правила поведінки у лісі в пожежонебезпечний період За даними …

Пам’ятка про правила поведінки у лісі в пожежонебезпечний період

За даними Луганського обласного центру з гідрометеорології в окремих регіонах області встановився 4-5 клас пожежної небезпеки.
З настанням спекотної та сухої погоди різко підвищується ймовірність виникнення пожеж. У більшості випадків лісові та степові пожежі виникають через необережну поведінку людей.
Нагадуємо, що в пожежонебезпечний період у лісових масивах, лісопаркових зонах, степах і на відкритих територіях, які примикають до приватних та багатоквартирних житлових будинків, забороняється розведення відкритого вогню.
При відвідуванні лісів також забороняється:
– кидати сірники, які горять, недопалки, ганчірки, які тліють;
– залишати легкозаймисті матеріали, які просочені мастилом або бензином, скляну тару та посуд, які в сонячну погоду можуть сфокусувати сонячний промінь і підпалити суху рослинність;
– випалювати суху траву на лісових полянах;
– розводити багаття;
– спалювати сміття.
Крім того, не можна розводити багаття поблизу крон дерев, які звисають, та сухої рослинності. При розведенні багаття обов’язково необхідно враховувати напрям і швидкість вітру. Категорично заборонено залишати багаття без нагляду. Залишаючи місце відпочинку, вогнище слід залити водою або засипати піском а також впевнитись, що багаття повністю загашене.
Якщо ви опинились поблизу пожежі або його осередку:
– не панікуйте та не приймайте поспішних рішень;
– не тікайте в протилежний бік від полум’я, яке швидко наближається, а закривши голову та обличчя одягом – швидко рухайтесь проти вітру;
– будьте обережні в місцях горіння високих дерев – вони можуть впасти і травмувати людей;
– невеликі загоряння, які виникають в результаті викиду з вогнищ часточок жару, необхідно негайно загасити, заливаючи їх водою, засипаючи піском, землею, накриваючи щільною тканиною, затопчуючи взуттям, збиваючи гіллям, віниками, у крайньому випадку – одягом.
Пам’ятайте! Зупинити розповсюдження вогню в початковій стадії набагато легше, ніж гасити велику пожежу.
При виявленні пожежі обов’язково зателефонуйте в підрозділ ДСНС за телефоном 101.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *