Концерт, виступи та екскурсії — відбулися заходи до 140-річчя Гната Хоткевича

За ініціативи Харківської крайової організації Спілки Української Молоді, Фонду імені Гната Хоткевича 6-7 жовтня 2017 року відбулися урочистості до 140-річчя від Дня народження видатного діяча української культури, письменника, музиканта і громадського діяча Гната Хоткевича.

6 жовтня за участі сучасних виконавців на традиційних кобзарських інструментах – кобзі, бандурі, лірі, фольклорного гурту “Муравський шлях” було проведено урочистий концерт. Виступи кобзарів і лірників з Київщини, Львова, Черкащини, Сумщини та Харкова мали великий успіх у глядачів, які вщент заповнили концертну залу.

Наступного дня, в суботу 7 жовтня, учасники заходів вшанували пам’ять Гната Хоткевича покладанням квітів на місці його поховання у харківському Лісопарку, де створений Меморіал пам’яті жертв сталінських репресій. Отець Андрій Насінник (УГКЦ) відслужив панахиду.

Панахида в Лісопарку, 7.10.2017

В будинку-музеї Гната Хоткевича в с. Високому неподалік Харкова відбувся концерт виконавців на традиційних кобзарських інструментах, виступив місцевий дитячий фольклорний ансамбль “Височане”. До присутніх промовляли завідувач кімнати-музею Гната Хоткевича пані Людмила Луценко, президент Фонду національно-культурних ініціатив ім. Г.Хоткевича д-р М. Голобородько, представники громадськості. На подвір’ї будинку-музею Г. Хоткевича відбувся майстер-клас з традиційного українського розпису, а також була організована екскурсія до музейної експозиції. Отець Андрій Насінник (УГКЦ) освятив меморіальні кімнати музею Гната Хоткевича.

Музей Гната Хоткевича, с. Високий, 7.10.2017

Світлини з заходів дивіться тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *