Відсьогодні телебачення має більше мовити українською

Відсьогодні в Україні вступає в дію закон про мовні квоти на телебаченні.

Усі загальнодержавні канали зобов’язані 75% матеріалів з 7:00 до 18:00 та з 18:00 до 22:00 надавати українською мовою, передає ТСН.

Квоти на місцевих каналах складають 60%. Якщо мовлення поширюється на декілька областей, канал прирівнюється до загальнодержавного. Загальний об`єм для телекомпаній, мовлення яких ведеться мовами корінних народів України, на державній та рідній мові повинен складати 75% ефіру, не менше 30% з яких українські. Йдеться переважно про інформаційно-аналітичні та розважальні програми.

Фільми та передачі, створені до 1 серпня 1991 року, не підлягають перекладу, однак повинні супроводжуватися субтитрами. Якщо фільм радянських часів в оригіналі було озвучено не російською, його треба озвучити українською.

Програми в ефірі каналу вважаються українськими, якщо ведучі говорять державною мовою. Гості  можуть спілкуватися будь-якою, але субтитри державною мовою при цьому необхідні. У фільмах припустимими є 10% реплік іншими мовами, але також з субтитрами.

Згідно з документом, тексти у передачах та фільмах можна не супроводжувати субтитрами якщо це репортаж з місця подій і є свідки, якщо це інтерв`ю, коментарі або пояснення в окремих програмах, якщо це пісня, яка супроводжує програму, або  музичний кліп з текстом, або у разі, якщо йдеться про виступ, твори та виконання на мовах корінних народів України.

Усе зазначене вище не стосується іноземних компаній, тих, що за контрактом ведуть мовлення для іноземців, компаній, які транслюють науково-просвітницькі програми кількома мовами Євросоюзу та тих, що транслюють передачі для вивчення іноземних мов.

В перший рік дії закону усі матеріали, що випускатиме сама телекомпанія, прирівнюватимуться до україномовних. У такий засіб держава прагне стимулювати та підтримати національного виробника.

Порушення закону передбачає штраф у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *