Дмитро Сторожук: Остаточне рішення суду щодо Ольги Дубровської – 7,5 років позбавлення волі, конфіскація, штраф та відшкодування людям 54 млн грн

Апеляційний суд м. Києва залишив без змін вирок Святошинського районного суду м. Києва, яким засуджено О. Дубровську – дружину організатора «фінансової піраміди «Глобальна система тренінгів» й активну учасницю злочинної організації за ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 190; ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 205; ч. 1 ст. 255 КК України та призначено покарання у виді 7 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна та штрафу. Водночас судом задоволено цивільні позови потерпілих за збитками на суму понад 54 млн грн.

«Державним обвинуваченням доведено, що О. Дубровська, діючи у складі злочинної організації, у період з вересня 2006 року по 22 листопада 2008 року, знаходячись на території України, діючи умисно, заволоділа шляхом обману та зловживання довірою чужим майном, а саме коштами 201 особи на суму 54,3 млн грн», – повідомив перший заступник Генерального прокурора України Дмитро Сторожук.

Зокрема, О. Дубровська та інші учасники злочинної організації під час проведення так званих «тренінгів» на території України повідомляли завідомо неправдиву інформацію, що вони навчать їх фінансовій грамотності, правилам ведення бізнесу та про наявність у іноземного громадянина (організатора злочину) різних бізнесових проектів, які начебто за дуже короткий строк приносять від 20 до 400 річних відсотків прибутку.

Будучи введеними в оману та впевненими у добросовісності дій О. Дубровської та інших членів групи, потерпілі передали їм свої кошти на вище вказану суму.

Незважаючи на те, що вона перебувала у розшуку 5 років, ухиляючись від слідства та суду, за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України, місце її знаходження було встановлено та притягнуто до кримінальної відповідальності.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *