На засіданні колегії Донецької ОДА представили Програму зайнятості населення Донецької області на 2018-2020 роки

Сьогодні у Мирнограді відбулось засідання колегії Донецької ОДА. Одне з основних питань порядку денного стосувалось розглядупроекту Програми зайнятості населення Донецької області на 2018-2020 роки.

Директор Донецького обласного центру зайнятості Валентина Рибалко доповіла про проект Програми та зазначила, щозбереження та розвиток трудового потенціалу, стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць  – запорука сталого розвитку економіки регіону.

«Мета Програми – сприяння зайнятості населення та регулювання процесів на регіональному ринку праці з максимальним використанням сучасних онлайн-ресурсів. «Виклики сучасності вимагають від служби зайнятості запровадження нових підходів та сервісів надання послуг, наближення їх до користувачів. Тому, ключові завдання Програми забезпечуватимуть існуючі стратегічні пріоритети: розвиток малого та середнього бізнесу, здійснення ефективної професійної орієнтації та прогнозування потреб роботодавців області в кваліфікованих кадрах», – підкреслила Валентина Миколаївна.  

Окрема увага присутніх була зосереджена на перспективі розширення сфери прикладання праці шляхом створення нових робочих протягом наступних 3-х років, в тому числі й за рахунок реалізації регіонального проекту «Український донецький куркуль». Адже переможці програми «Український донецький куркуль»  забезпечують роботою не лише себе, а й створюють робочі місця для інших.

Важливий стратегічний напрямок Програми – професійна орієнтація населення. Першочерговим завданням є модернізація сервісу існуючих профорієнтаційних   послуг на засадах доступності, партнерства та кейс-менеджменту (індивідуального підходу при обслуговуванні громадян).

Концептуальним питанням, впродовж обговорення проекту Програми, було визначено консолідацію зусиль служби зайнятості, органів державної влади, роботодавців та соціальних партнерів задля підвищення рівня економічної активності населення та упередження подальшого відтоку молодих кадрів.

«Сьогодні проблема не в кількості вільних робочих місць, а в їх якості та відсутності відповідного кадрового потенціалу. Зараз ми маємо ситуацію, коли працедавці зацікавлені у професіоналах, але не можуть їх знайти у достатній кількості. Нам потрібно переформатовати систему професійно-технічної освіти, визначити затребувані на ринку праці професії, створити такі умови, за яких люди хотітимуть навчатись та працювати у Донецькій області », – прокоментував голова Донецької ОДА Павло Жебрівський.

 Реалізація заходів Програми протягом 2018-2020 років дозволить створити  понад 45,0 тис. робочих місць, забезпечити працевлаштування понад 95,0 тис. осіб, сприяти організації підприємницької діяльності за рахунок одноразової виплати  допомоги по безробіттю та реалізації проекту «Український донецький куркуль» 2,3 тис. осіб, залучити до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру майже 74,0 тис. осіб, здійснити професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації майже 38,0 тис. безробітним, збільшити кількість роботодавців, які співпрацюватимуть зі службою зайнятості. Як наслідок, реалізація програми збільшить кількість вакансій, наданих до центрів зайнятості, дасть можливість скоротити тривалість безробіття та підвищити рівень зайнятості. 

Департамент інформаційної  та внутрішньої політики облдержадміністрації

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *