У Харкові пройшов Регіональний Форум “МироТворчість: що можу зробити я?”

28 березня в Харкові, з благословення Владики Василія (Тучапця), пройшов Регіональний Форум “МироТворчість: що можу зробити я?”, присвячений обговоренню питань взаємодії Церкви, громадськості, освіти, культури та відповідальності кожного на шляху до досягнення миру.

Вітальне слово проголосив директор БФ “Карітас Харків” о. Сергій Коваль, в якому відзначив важливість побудови миру в суспільстві та серцях.

Перша половина Форуму була присвячена дискусії на тему: «Роль діалогу в досягненні миру». «Що можна зробити для досягнення миру сьогодні?» – так звучала тема другої зустрічі. Практичний досвід різних організацій представили спікери заходу.

До учасників форуму звернувся Екзарх Харківський Владика Василій, який зазначив, що “наша Церква усі богослужіння розпочинає з прохання про мир. І це не випадково, бо війна – це є багато горя, багато біди, багато ран, які потім треба десятками років лікувати і не так легко їх вилікувати. Тому, без сумніву, людина є створена для того, щоб жити в мирі і навколо себе повинна творити атмосферу миру”. Архиєрей додав, що  цей форум є покликаний до того, щоби творити цю атмосферу миру. Адже людина може створювати конфлікти в суспільстві, а може їх гасити.

“Будувати діалог, взаєморозуміння одні між одними є дуже актуальним саме в теперішній час. Хочу пригадати слова Спасителя: “Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться” (Мт. 5, 9). Не ті, що розпалюють війну, але миротворці, вони синами Божими назвуться. Людина, яка творить мир і яка старається будувати навколо себе мир, вона є миротворцем, вона виконує місію нашого Спасителя”, – додав Владика Василій.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *