«Старість і молодість не обчислюється роками, а це є стан душі», — Блаженніший Святослав про старість

Старість потрібно розглядати в контексті стосунків між старшими і молодшими особами, зокрема ми, як християни, стараємося приймати старшу людину в контексті нашого ставлення до Всевишнього. Саме тому перед старшою людиною завжди потрібно встати, завжди потрібно вклонитися їй, а також відкрити своє вухо для того, щоб її почути. Адже тільки тоді через неї можна почути голос Божий.

Фото: «Rzeczpospolita»

Про це наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у п’ятницю, 20 квітня, під час ефіру програми «Відкрита Церква», яка була на тему старості.

«Старість — не радість, а молодість — не вічність. Я вважаю, що настільки ми з повагою ставимося до старших осіб з досвідом, яке прожили життя, залежить наше сьогодення та майбутнє. Є багато різних висловів та афоризмів, які намагалися дати визначення, що ж таке старість. В ці хвилини мені пригадується вислів Лоуренса Пітера, який говорив, що старість — це коли у тебе є відповіді на всі запитання, але ніхто не запитує. Можна сказати, що старість — це умовне поняття», — зазначає духовний лідер греко-католиків.

За його словами, Книга Мудрості Святого Письма говорить нам, що старість та мудрість людини не обчислюється кількістю років. Старість і молодість — це є стан душі. Людина може бути літньою, але мати молодечого духа та відчувати себе молодою, активною, плідною. А хтось може бути за віком молодий, але вже думає чи мріє про спочинок і тихе життя, тобто старіє духом.

«Якщо ми подивимося і заглибимося у Боже Слово, в Святе Письмо, то побачимо, що старша людина є своєрідним посланням Бога до людей. Господь промовляє до людини в особливий спосіб через старшу особу. Зокрема, старша особа завжди асоціюється з мудрістю, яка є участю чи віддзеркаленням божественної мудрості. Звідси ллється повага до старшої людини, повага до її слова, яким вона може і повинна промовити. Як ми візьмемо Книгу Йова, то можемо побачити навіть певний етикет, який залишає нам ця книга такого древнього ставлення до старшої людини. Адже тоді молодша за віком людина навіть не могла висловлюватися до тих пір, поки слово не взяли старші за неї присутні особи», — зауважив наприкінці Предстоятель УГКЦ.

 

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *