Президент помолився за Україну та єдину помісну православну церкву у храмі на честь ікони Божої матері у Дніпрі
Президент Петро Порошенко взяв участь у молебні за Україну та єдину помісну православну церкву у Єпархіальному храмі на честь ікони Божої Матері «Несподівана радість» УПЦ КП у Дніпрі.
Молебень провів Єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон.
Президент подякував за спільну молитву. «Дуже важливо, коли ми спільно молимось Богу і просимо благословити нашу державу, яка проходить зараз величезні випробування, благословити багатостраждальний український народ і Божої допомоги, щоб наш народ виборов право мати українську православну помісну церкву»,- наголосив Глава держави.
Президент нагадав, що Верховна Рада більшістю підтримала Звернення до Вселенського Патріархату, представники УПЦ КП, УАПЦ та інші також підписали звернення. «Зараз хвиля, яка пішла по Україні, серед українського народу на підтримку цього Звернення, цієї надії. Головне, що відбувається – це молитва. Те, про що закликали церковні ієрархи, просив український Президент. Лише дві речі: молитися і боротися за українську церкву. І я вірю, що Господь нам її пошле», – зазначив Глава держави.
Президент нагадав, що нещодавно молився у храмі на Київщині разом з представниками УПЦ КП, УГКЦ, УАПЦ та УПЦ МП. «Ви б бачили як світилися очі вірян. Вони починають вірити, що ми дуже наблизились до того, щоб всі об’єдналися», – наголосив він.
«Важливо, щоб українці мали свою власну українську дорогу до Бога і свою власну українську церкву. Наголошую, що це не є політичне питання. Це питання суверенності нашої держави, існування нашої держави, незалежності. Бо незалежна помісна церква є атрибутом держави. Ми дуже велику ціну заплатили за право бути державою», – наголосив Президент.
Глава держави також поспілкувався з учнями недільної церковно-приходської школи та прихожанами храму.
ф
Робоча поїздка Президента до Дніпропетровської області
17 травня 2018 року – 13:31
ф
Робоча поїздка Президента до Дніпропетровської області
17 травня 2018 року – 13:31
Президент Петро Порошенко взяв участь у флешмобі «Взори вільних», присвяченому Всесвітньому дню вишиванки, який відбувся на площі між будівлями Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпропетровської обласної ради, 17 травня 2018 року
© Фото Михайла Палінчака