Інформаційний дайджест новин Уряду від 22 жовтня 2018 року

Близько 20 млн грн відшкодувало Держенергоефективності позичальникам «теплих кредитів» у вересні

Держенергоефективності виплатило чергову компенсацію у розмірі майже 20 млн грн населенню та ОСББ, які залучали «теплі кредити» у вересні ц.р., зокрема:

  • більше 15 млн грн надано ОСББ;
  • майже 4 млн грн – на утеплення індивідуального житла;
  • майже 600 тис. грн – на твердопаливні котли.

«Держава продовжує виконувати своє зобов’язання у рамках програми, а населення та ОСББ отримують чимале співфінансування зазвичай недешевих заходів з енергоефективності», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Всього у 2018 р. Урядом відшкодовано 325 млн грн за «теплими кредитами».

За весь час дії програми (2014-2018 рр.) компенсовано більше 2,3 млрд гривень.

«Нагадую, що у 2018 р. спільно з Держенергоефективності в регіонах запроваджено 163 місцеві програми здешевлення «теплих кредитів». Їх профінансовано на суму майже 150 млн гривень», – повідомив Сергій Савчук.

У 2018 р. близько 40 тис. родин вже скористалися допомогою місцевих бюджетів та отримали понад 75 млн грн компенсацій.

Держстат: Зростання роздрібної торгівлі підтверджує тенденцію зростання доходів громадян і стабілізації економіки

Індекс обсягу роздрібної торгівлі в Україні в січні-вересні поточного року порівняно з аналогічним періодом минулого року становив 105,5%, а у вересні 2018 року проти вересня 2017 – 106,9%. Про це свідчать дані Державної служби статистики України. В регіональному розрізі найбільше зростання зафіксовано в Луганській (27,9%), Донецькій (13,7%), Полтавській (11,1%) та Вінницькій (9,1%) областях. В десятці лідерів – Житомирська, Сумська, Тернопільська, Рівненська та Миколаївська області.

Довідково

За даними Держстату, середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій у серпні 2018 року становила 8977 грн, що у 2,4 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (3723 грн). Зростання економіки, за уточненими даними Держстату, склало 3,8% по другому кварталу.

Павло Розенко доручив невідкладно підготувати рішення для урегулювання питань лікування громадян за кордоном та забезпечення хворих інсуліном

22 жовтня під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулася нарада щодо проблемних питань лікування громадян за кордоном та забезпечення хворих інсуліном.

За результатами наради Віце-прем’єр-міністр доручив МОЗ, Мінфіну та іншим відповідальним ЦОВВ невідкладно підготувати проекти рішень для врегулювання зазначених проблем та внести їх на розгляд Уряду.

Геннадій Зубко: Україні необхідно близько 10 тисяч енергоаудиторів

Енергоменеджери і енергоаудитори – нова генерація фахівців, яких ніколи не було в Україні. Але саме ви можете зробити нашу країну справді незалежною через шлях енергоефективності. І сьогодні країна потребує близько 10 тисяч таких спеціалістів. На цьому, виступаючи перед студентами НТУ «Дніпровська політехніка», наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Сьогодні вже 31 ВНЗ України долучився до підготовки енергоаудиторів. Це професія майбутнього, адже саме енергоаудитор – необхідний елемент повномасштабної енергомодернізації житлових будинків. Перспективи для діяльності надвеликі: це ОСББ, які працюватимуть з Фондом енергоефективності; мешканці багатоповерхового сектору, які звернулися до фахівця з ціллю проведення заходів з енергоефективності і оцінки їх якості; державні будівлі, які відповідно до Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» мають отримати обов’язковий енергетичний сертифікат. Скажу більше, в майбутньому держава стимулюватиме і підтримуватиме проведення енергоаудиту для транспортного сектору і промисловості», – наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, на сьогодні енергомодернізації підлягає близько 70% житлового сектору України. А це близько 30 млрд євро інвестицій на найближчі 10 років. «Якщо говорити про промисловість, муніципалітети і соціальну інфраструктуру – це величезні кошти, які завдяки вам можуть бути інвестовані в Україну», – підкреслив урядовець.

Ми зробимо все, щоб демократія знову стала величною, – Іванна Климпуш-Цинцадзе в Австралії

Перебуваючи з робочим візитом у Австралії, Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе відвідала Австралійський інститут міжнародних відносин (AIIA), де зустрілася з науковцями, експертами  та дипломатами.

У своєму виступі Іванна Климпуш-Цинцадзе представила український погляд на глобальну безпеку та світовий порядок, якому зараз кинуто виклик. Вона підкреслила цінність партнерства між Україною та Австралією для існуючої системи глобальної безпеки.

«Ми живемо у світі, який не може вимірюватися лише з точки зору географічної відстані. Насправді, це маленький світ з багатьма факторами, що зближують нації світу. Це економіка, освіта, культура. Але є й інші чинники, які зараз виходять на передній план – солідарність, загальні цінності та спільні загрози», – зазначила Віце-прем`єр-міністр.

Під час зустрічі Іванна Климпуш-Цинцадзе говорила про те, що ніхто не може відчувати себе в безпеці у світі, де держава з ядерною зброєю, з величезними військовими можливостями не визнає жодних міжнародних правил та принципів. Масштаб російської гібридної війни є жахливим, і жодна країна у світі не може почуватися в безпеці.

За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, демократичний світ сьогодні зіштовхнувся з потужною опозицією до свободи з часів розпаду Радянського Союзу. Це системний та цілеспрямований напад на вільний світ із метою послаблення західних інститутів, підриву трансатлантичного партнерства та порушення основних цінностей та принципів демократії.

«Наша спільна відповідальність як вільних держав демократичного світу полягає у тому, щоб розробити загальну та ефективну реакцію на нові гібридні загрози та побудувати нову архітектуру міжнародної безпеки», – підкреслила Віце-прем`єр-міністр.

«Основна увага у протидії загрозі сильній глобальній демократії повинна полягати у відмові від кремлівських наративів, які руйнують наші цінності в суспільному надбанні. Відверта переоцінка сучасних глобальних обставин вимагає усвідомлення того, що виживання демократії не може покладатися на старі парадигми. Тільки сила і єдність демократичного світу створять непереможний бар’єр для всіх нападів авторитарних режимів на загальнолюдські цінності, демократію, свободу та міжнародний порядок», – заявила вона.

Завершуючи зустріч, Іванна Климпуш-Цинцадзе від імені українського народу подякувала Австралії за підтримку і тверду позицію проти агресії з боку Росії.

«Україна завжди буде прагнути до захисту демократії. Якби ми, українці, не мали такої великої віри в себе і свободу, ми не могли б вижити як нація. І сьогодні ми не сумніваємося, що свобода виграє і демократія знову стане не просто сильною, а величною», – наголосила Віце-прем`єр-міністр.

Довідково

Австралійський інститут міжнародних відносин (AIIA – Australian Іnstitute of Іnternational Affairs) є незалежною некомерційною організацією, завданням якої є «сприяння розумінню міжнародної політики». Інститут забезпечує платформу для обговорення складних міжнародних питань, організовує програми лекцій, семінарів, конференцій та інших дискусій на високому академічному і політичному рівні, а також фінансує дослідження та публікації. AIIA складається з незалежних філій, розташованих у семи австралійських штатах і територіях, а також Національного офісу в Канберрі. AIIA має тісні контакти з Королівським інститутом міжнародних відносин, Chatham House та інститутами-побратимами й аналогічними організаціями у цілому світі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Міністром закордонних справ Австралії Маріс Пейн

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, перебуваючи з робочим візитом в Австралії, зустрілася з Міністром закордонних справ Австралії Маріс Пейн.

Сторони обговорили широке коло питань двостороннього та багатостороннього діалогу. Зокрема, йшлося про політичну та безпекову ситуацію в Україні, нові можливості у військовій співпраці, двосторонні економічні відносини, співробітництво в космічній галузі, розслідування трагедії MH-17, започаткування спільних ініціатив у межах взаємодії з НАТО, «Invictus Games» тощо.

Віце-прем’єр-міністр подякувала австралійській стороні за послідовну позицію щодо підтримки територіальної цілісності та суверенітету України, а також рішення про збереження санкцій проти Росії.

«Рада бути серед добрих друзів та надійних партнерів України, які, попри географічну віддаленість, поділяють однакові цінності та відстоюють демократичні принципи», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем’єр-міністр розповіла, що російська агресія завдала величезної шкоди Україні та водночас зробила український народ об’єднаним та сильнішим. Українська нація – єдина у Європі, яка, на жаль, має унікальний досвід одночасно протидії у сухопутній війні, реагуванні на гібридні загрози, боротьбі з фейковими новинами та кібератаками. «Ми можемо поділитися цим цінним досвідом із нашими міжнародними партнерами, – додала Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Конфлікт в Україні – це не просто війна з Росією – це конфлікт цивілізацій. На кону такі цінності, як демократія, повага до рівності та принципів міжнародного права. І ця загроза впливає не тільки на країни Європи, а також і на глобальну безпеку», – підкреслила вона.

У цьому контексті Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала Маріс Пейн щодо діяльності Платформи Україна – НАТО з протидії гібридним загрозам, зокрема, про організацію в її межах у Києві 7 – 8 листопада Міжнародної конференції з протидії гібридним загрозам. Вона також висловила готовність до обміну досвідом з австралійцями у цій сфері.

Своєю чергою Маріс Пейн наголосила на надзвичайній важливості посилення міжнародних політичних та юридичних заходів, зокрема, продовження санкцій проти Росії, з огляду на резонансні випадки агресії з боку РФ проти цивілізованого світу.

«Ми розуміємо, що справжні загрози далеко за межами хімічних та кібератак», – зазначила Міністр закордонних справ Австралії.

Також Маріс Пейн акцентувала увагу на важливості для Австралії міжнародної взаємодії в оборонно-безпековій сфері, поінформувавши, зокрема, про активну участь Австралії у Програмі НАТО з розширених можливостей (NATO Enhanced Opportunities Programme).

Своєю чергою Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що для України членство в НАТО є національним пріоритетом і співробітництво у рамках Альянсу з такими партнерами, як Австралія, може бути взаємокорисним. Сторони обговорили можливості започаткування спільних проектів та ініціатив у рамках існуючих програм НАТО, зокрема, у сфері розмінування та знешкодження саморобних вибухових пристроїв.

Окрема увага була приділена питанню дотримання прав людини та свобод. Україна розраховує на підтримку Австралії як члена Ради ООН з прав людини для звільнення з-під варти українських політв’язнів та захисту прав корінних народів.

Також Віце-прем’єр-міністр зазначила, що Україна зацікавлена в посиленні співробітництва з Австралією за специфічними напрямами. «Нам надзвичайно цікаво активізувати співпрацю у сфері кібербезпеки та участь у космічних програмах», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Крім того, Віце-прем’єр-міністр поінформувала, що цього року 24 листопада в Києві відбудеться Міжнародний форум до 85-х роковин Голодомору 1932 – 1933 років «Україна пам’ятає, світ визнає». «Річниця Голодомору є трагічною датою для українців, сподіваюсь, що Австралія приєднається до нас як у Києві, так і в Канберрі», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Окремою темою розмови стали міжнародні спортивні змагання «Ігри Нескорених», які зараз тривають у австралійському Сіднеї. «Я побачила, як ці змагання повертають до життя навіть важко поранених зневірених військовослужбовців», – зазначила Маріс Пейн. Іванна Климпуш-Цинцадзе своєю чергою наголосила на важливості для України проведення таких заходів саме зараз, у період ведення бойових дій з російським агресором на Сході України.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *