Лікар-нарколог у справі про ДТП на Сумській сьогодні має з’явитися у суді — слідчий

22 січня 2019 – 12:57 Лікар-нарколог у справі про ДТП на Сумській сьогодні має з'явитися у суді — слідчий

Лікар-нарколог Олена Федірко, яка оглядала Зайцеву і не приходила на допит до суду протягом розгляду, сьогодні має з’явитися у суді.  

Цю інформацію «МедіаПорту» підтвердив Ігор Волков, слідчий у справі про ДТП на Сумській. 

«Я не можу розповісти подробиці. Я думаю, що буде позитивний результат, сьогодні ви зможете побачити лікаря-нарколога Федірко», — сказав він.

За його словами, лікар з’явиться до суду добровільно як свідок у справі. «Звісно, надасть свідчення, відповіді на питання. З цією ж метою вона і прийде», — сказав Волков. 

Засідання призначене на 14.00. 

  • 20 жовтня 2017 року під час обрання запобіжного заходу водійці Lexus Олені Зайцевій прокурор заявив про те, що за результатами медичного огляду встановлено «факт вживання опіатів» Зайцевою. 
  • В обвинувальному акті як обтяжувальної обставини для Зайцевої прокуратура цього не вказала. Внести це в обвинувачення наполягає представниця потерпілих родин Берченко-Євтєєвих Лариса Матвєєва. Вона клопотала про допит лікаря-нарколога і про допит експертів, які проводили додаткову експертизу щодо стану Зайцевої і не змогли визначити її стан. 
  • Обвинувачення посилається на висновки експертиз, згідно з якими у сечі Зайцевої виявлено фенобарбітал, кодеїн та метаболіти анальгіна, «з яких кодеїн може бути лікарським засобом або складовою комбінованого лікарського препарата». «Відсутність у наданому зразку сечі морфіна, мінорних алкалоїдів, опія та меконової кислоти виключає віднесення виявленого кодеїну до наркотичних засобів рослинного походження. Провести кількісне визначення кодеїну і фенобарбітала у зразках сечі і крові Зайцевої не виявилося можливим», — заявив прокурор Ігор Омельченко. 
  • Матвєєва наполягає: основоположним є сам факт встановлення опіатів.  

Під час огляду після ДТП у Зайцевої взяли зразки крові та сечі для перевірки стану на алкоголь, наркотичні, психотропні, інші одурманюючі засоби, а також лікарські препарати, які знижують увагу та швидкість реакції.

Олена Зайцева під час огляду в кабінеті лікаря-нарколога. Скріншот відеозапису з камер патрульних

Під час допиту на етапі досудового розслідування у жовтні 2017 року лікар-нарколог Олена Федірко повідомила слідчому, що зі слів Зайцевої, останній раз вона вживала алкоголь 16 жовтня, жодних наркотичних, психотропних або лікарських препаратів не вживала. На питання слідчого, чи можна встановити кількість опіатів у сечі Зайцевої у відсотковому відношенні, Федірко відповіла, що у кількісному відношенні опіати не визначаються. 

На етапі судового розгляду Федірко неодноразово викликали на допит, але вона не з’являлася. У липні 2018 року суд зобов’язав поліцію розшукати її, у вересні — повторно. Знайти Федірко поліцейські тоді не змогли. У МОЗ з’ясували, вона звільнилася з роботи. 

Захисник Зайцевої Євген Мельниченко під час судового розгляду продемонстрував та долучив до матеріалів справи фрагменти відео з камер патрульної поліції, які, на його думку, свідчать про те, що лікар-нарколог провела огляд неналежним чином. Представниця потерпілих Лариса Матвєєва заявила тоді, що ці записи тільки додають питань. 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *