Сьогодні День народження в одного з найулюбленіших письменників України, …

Сьогодні День народження в одного з найулюбленіших письменників України, автора безсмертного вітчизняного шедевру «Тореадори з Васюківки». Всеволоду Нестайку виповнилося би нині 89-ть!

У шкільному дитинстві цілком можна було собі дозволити «пропустити» класику, але, мабуть, ніхто не минув «Тореадорів»… Бо це – круто і цікаво! Про те, що Жуль Верн, д’Артаньян і «Острів скарбів» цілком можливі в інтер’єрах твого рідного села.

Твори Нестайка навіть можна не включати до обов’язкової шкільної програми. Навіщо? Його й так читають, без усіляких програм, спонукань та примусів. Це справді народний, рідний наш письменник. Я, до речі, знаю людей, які час від часу перечитують «Тореадорів» у достатньо зрілому віці. І так само отримують величезне задоволення.

У школі, на уроках літератури, нас часто і докучливо питали: «Чому вчить нас цей твір? Яка мораль у цієї книги?»… А яка мораль у Нестайка? На щастя, жодної. Це просто книги про добро, веселощі й щастя. Про те, як важливо бути людиною і помічати, що навколишній світ прекрасний і чарівний. Це книги про саме життя у всьому його дитячому буянні. Варто любити свій край, свою країну, природу, тварин, людей. Людяність – ось яка головна мораль у Всеволода Зіновійовича!

Дякуємо, дорогий Майстре, за те, що були з нами на цій землі. Хай десь там, у високому небі, Вам буде радісно і добре…

Читайте!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *