Україна розбудовує сучасну європейську модель сектору безпеки і оборони

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов провів зустріч з групою іноземних стратегічних радників високого рівня з питань оборонної реформи при Комітеті реформ Міністерства оборони України та Збройних Сил України.

На зустрічі були присутні радники: з США – генерал-лейтенант Кіт Дейтон, з Великої Британії – генерал Нік Паркер, з Німеччини – генерал-лейтенант Фолькер Халбауер, та з Канади – Виконавчий директор із зовнішніх зв’язків і партнерства в Канадській академії оборони Міністерства національної оборони Джилл Сінклер.

Cторони обговорили питання реформування сектору безпеки і оборони України та перспективи входження нашої країни до Північноатлантичного Альянсу.

За словами О. Турчинова, незважаючи на війну, Україна реформує сектор безпеки і оборони за стандартами НАТО.

«Ми не чекаємо, поки закінчиться війна, щоб завершити реформування і перейти на стандарти НАТО», – сказав Секретар РНБО України, додавши, що нещодавно ухвалено ініційований РНБО України Закон «Про національну безпеку України», що заклав фундамент побудови сучасної європейської моделі сектору безпеки і оборони нашої держави.

«Для нашої держави стратегічна мета – стати повноправним членом НАТО, а в перспективі – ЄС. Ми розуміємо, скільки ще потрібно працювати для досягнення цієї мети, але готові до цього», – підсумував О. Турчинов.

Своєю чергою, стратегічні радники відмітили, як багато Україна зробила для реформування сектору безпеки і оборони.

«Ми бачимо всі ті зусилля, які ви докладаєте до реформування, і підтримуємо комплексний міжвідомчий загальний підхід до цього важливого питання. Ми тут, щоб забезпечити Україні найкращі шанси для майбутнього вступу в НАТО», – зазначив радник з США, генерал-лейтенант Кіт Дейтон.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *