Доборолися. Конституційний суд скасував статтю 368-2 Кримінального кодексу, …

Доборолися. Конституційний суд скасував статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачала покарання для чиновників за незаконне збагачення. Вона, мовляв, не відповідає принципам верховенства права.

А я нагадаю, що ухвалення цієї статті було однією з вимог Євросоюзу щодо надання Україні безвізу. Торік цю статтю визнала конституційною Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні (EUACI). Те саме підтвердив голова Конституційного суду Литви, де набагато жорсткіша норма діє з 2010 року (до тюрми на 4 роки саджають кожного, хто не може пояснити походження статків, більших за 19 тисяч євро). Ідея криміналізації незаконного збагачення відображена також у Конвенції ООН проти корупції. Тільки в Україні все, як і завше, по-особливому. А в чому ж причина?

Скасована стаття мала дві важливі особливості. По-перше: змушувала чиновників пояснювати, як вони «чесно напрацювали» свої шалені статки. По-друге: передбачала конфіскацію корупційно нажитого майна після доведення провини підозрюваного.

Тепер же рішенням КСУ на боротьбі з корупцією поставили хрест. Антикорупційний суд і НАБУ, які у 80% випадків використовували цю статтю для звинувачень, залишили без роботи. Топових чиновників-корупціонерів визнали невинними. Розкрадання бюджету зробили легальним…

Оце і є олігархія. Дорватися до влади, щоб визискувати українців. А тоді ухвалити закони, щоб убезпечитись від покарання. Тож робимо висновки. Позбудемось олігархії – здобудемо шанс на українське майбутнє. Іншого шляху немає.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *