У Норт Порті (Флорида) відгуляла “Вишивана Забава”

Ще у далекому 1925 році з об’єднання п’яти жіночих товариств Нью-Йорка й околиць постала одна з найвідоміших жіночих організацій США – Союз Українок Америки (СУА).  Їхньою метою стало виховання української свідомості, освіта, участь у жіночому русі та допомога Україні. СУА стала організаторкою і натхненницею величезного числа практичних акцій, освітніх та видавничих проектів, виставок, зборів коштів на нагальні потреби громад на батьківщині.

У наші дні Союз Українок Америки продовжує свою активну діяльність та прославляє українську культуру на американській землі.

Ліда Білоус та Леся Попель

Традиційна “Вишивана Забава”, організована 56-им відділом Союзу Українок Америки (СУА), відбулася 9-ого лютого у Норт Порті, Флорида. Зала наповнилася чудовими вишиванками, авторами якими були не лише жінки, але й чоловіки. Це була чудова панорама сучасної української вишивки з різних регіонів України.

Вечір відкрила і привітала гостей голова  Відділу Леся Попель, а Ліда Білоус, почесна членкиня Головної Управи СУА, прочитала вірша про любов українців до рідної вишиванки та їхню пошану до неї. Також, Ліда Білоус репрезентувала на виставці колекцію вишиваних суконь, які вона привезла з України.

Ведуча вечора Уляна Рондяк представила музикантів – братів Віктора і Володимира Сизоненків, які чудово акомпанували увесь вечір для тих, хто небайдужий до народних танців.

А щоб гості краще відчули як красу вишиванок і їх доречність у гардеробі кожної жінки, що прагне бути стильною, відбулися як їх демонстрація на подіумі, так і спільний танок у вишиванках . Відтак усі разом виконали веселу пісню з України: “Хто родився…”. На закінчення влаштували лотерею-розіграш подарованих експонатів.

Ба більше, гості мали нагоду придбати пам’ятку на згадку про цю вечірку – власне фото у виконанні фотомайстрині Нусі Мацілинської.

Своїм успіхом направду чудовий вечір завдячує голові Комітету Забави Іванці Олесницькій та його членкиням – Ліді Білоус, Олі Гронь, Ліді Крамарчук, Ксені Кузьмич, Славі Малюк, Нусі Мацілинській, Лесі Попель, Богдані Пужик, Ксені Раковській, Уляні Рондяк, Анні Марії Суслі, Дарії Томашоскій, Роксоляні Яримович, Лідії Яхницькій та Христі Чайковській (фотограф).

Віра Боднарук, 56 Відділ СУА, Норт Порт, Флорида

Фото Христі Чайковської.

Іванка Олесницька та Ксеня Кузьмич

Уляна Рондяк – ведуча “Вишиваної Забави”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *