Фейк СК РФ: висновки британських експертів щодо вибуху на борту літака президента Польщі – «недолуга спроба заперечити очевидне»

Джерело: Юрій Бершидський, для The Insider

Представник Слідчого комітету Світлана Петренко  прокоментувала висновки британської лабораторії поліцейської експертизи (Central Police Forensic Sciense Laboratory), яка досліджувала уламки літака президента Польщі Леха Качинського та проби з місця катастрофи:

«Заяви британських експертів щодо слідів вибухівки на фрагментах літака Ту-154 польського президента Леха Качинського, який розбився у квітні 2010 року, є недолугою спробою поставити під сумнів очевидне, заявила офіційний представник СК Росії Світлана Петренко.

«Інформація польської сторони, згідно з якою під час дослідження фрагментів польського літака Ту-154М іноземними фахівцями виявлені сліди речовин, що використовуються для виробництва вибухових речовин та інших субстанцій, є нічим іншим, як ще однією незграбною спробою поставити під сумнів очевидне. Свідчення британських експертів повністю спростовуються висновками експертів, які проводили численні судові експертизи як на території РФ, так і на території Республіки Польща. Ці експертизи проводилися в рамках кримінальної справи, яку розслідує СК РФ”» , – цитує Петренко РИА «Новости».

За російською версією, причиною катастрофи стала помилка пілотів під час заходу на посадку в умовах обмеженої видимості. Знижуючись, літак нібито зачепив крилом дерево, в результаті чого крило відірвалося, а літак почав обертатися і впав.

Висновок британських експертів, які виявили на уламках сліди тротилу, не «ставить під сумнів очевидне», а всього лише підтверджує висновки польського розслідування, детальний технічний звіт якого був  опублікований  у квітні минулого року. У звіті зазначаються сліди двох вибухів на борту літака – всередині крила і у фюзеляжі, – відсутність слідів зіткнення з деревом на відірваному крилі, сліди вибухової речовини на уламках.

Фото відірваного крила, включене до технічного звіту, демонструє класичні ознаки вибуху, що стався всередині крила: загнуті в різних напрямках фрагменти обшивки, заклепки, що вилетіли з отворів, розрив уздовж лінії склепування.

Експеримент, проведений польськими дослідниками у лютому 2018 року, показав, що такий відрив крила міг бути спричинений вибуховою речовиною, поміщеною до паливного баку і ізольованою від контакту з пальним.

Розташування уламків на місці катастрофи також свідчить про те, що літак почав руйнуватися ще до зіткнення з деревом.

Крім того, ще у жовтні 2017 року міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич, який очолює розслідування, заявив, що один із «чорних ящиків» розбитого літака зафіксував момент вибуху і іншим чином пояснити цей запис неможливо.

Як  заявив  у понеділок глава канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхал Дворчік, остаточні висновки можна буде зробити після того, як будуть отримані результати експертизи з двох інших лабораторій.

Комісія МВС Польщі, яка проводила перше розслідування катастрофи, у 2011 році опублікувала свою остаточну доповідь, згідно з якою причиною катастрофи були названі помилки як пілотів, так і диспетчерів аеропорту. У 2015 році була створена комісія з повторного розслідування; у 2018 році звіт 2011 року було офіційно анульовано як такий, що містить численні помилки.

Уламки літака досі перебувають в Росії і не передані польській стороні, хоча вона на цьому наполягає. У лютому 2018 року посол Росії у Польщі Сергій Андрєєв  пов’язав  це з тим, що польська сторона досі не завершила розслідування, і додав, що «з точки зору практичної питання про те, де знаходяться уламки – в Росії або в Польщі, – істотного значення не має».

Джерело: Юрій Бершидський, для The Insider

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *