Дезінформація про НАТО: всесвітня диктатура й розв’язання всіх воєн за останніх 25 років

Джерело: EU vs Disinfo

Коли минулого тижня НАТО сповнилося 70 років, прокремлівські ЗМІ вочевидь вирішили, що вони просто зобов’язані звернути увагу своєї аудиторії на «звірства» й «експансію» НАТО, не кажучи вже про деякі «порушені» обіцянки.

Перше, на що звертає увагу читач, – це узгодженість ЗМІ щодо головних наративів. Ви вже, певно, чули про «темники» для прокремлівських ЗМІ з інструкціями про те, які теми слід висвітлювати, до кого варто ставитися позитивно чи негативно, а кого – ігнорувати. Ця система передбачає активний підхід, що прийшов на зміну старій добрій цензурі. В підсумку той же наратив про те, що НАТО обіцяє Росії триматися подалі від Східної Європи, опублікований у «Супутнику» німецькою, італійською, французькою та іспанською мовами. Заголовки також були красномовними: «Старий знайомий ворог Москви: НАТО у кризі віри», «70 років пропаганди, злочинів і неправди – з днем народження, «дороге» НАТО!», «Національний інтерес: як країни НАТО обдурили Горбачова» і «НАТО – 70 років безглуздих спроб знищити Росію».

Але не обманюйтеся. Суть цих матеріалів не тільки в критиці НАТО. У них сказано також і про сферу впливу. Йдеться про те, щоб кинути виклик праву мільйонів людей у Східній Європі вибирати свій шлях як нації, а також про право цих країн вступати в ті міжнародні організації, до яких вони хочуть приєднатися. А культивація старого наративу, мовляв, «західні лідери обіцяли СРСР, що НАТО не буде розширюватися», насправді зводиться до відмови в цих правах цілим країнам. Найцікавіше те, що такої обіцянки ніхто ніколи не давав. У жовтні 2014 року схожі претензії відкинув сам Горбачов, який заявив, що «тема «розширення НАТО» взагалі не обговорювалася й не порушувалася в ті роки».

Вишенькою на торті є прокремлівський наратив про те, що НАТО розв’язало всі війни на планеті за останніх 25 років. Автор цієї заяви, мабуть, не чув про деякі конфлікти в Грузії й Україні, а також про безсумнівну роль, яку зіграла в них і продовжує робити це навіть сьогодні Росія. Однак гарне стає кращим, коли наприкінці прокремлівського повідомлення появляється твердження, що НАТО є інструментом США для встановлення на планеті своєї диктатури.

Прокремлівські ЗМІ продовжують підривати імідж Грузії в таких повідомленнях: «Проект будівництва порту Анаклія в Грузії є для НАТО й  США спробою зміцнити своє становище у басейні Чорного моря» і «Грузія потрапить під військовий протекторат США». Тут також спільним знаменником, схоже, є применшення права і здатності країн, що межують із Росією, виступати як суверенні суб’єкти.

Бракує геїв

Минулого тижня старий добрий наратив про «Гейропу» отримав новий сюжетний поворот: прокремлівські ЗМІ припустили, що шенгенські візові збори для білорусів високі у зв’язку з тим, що в Білорусі дуже невелика кількість гомосексуалістів на душу населення. Але це ще не все. Якщо вірити статті, жінці не раді в ЄС, якщо в неї немає яєчок. Логічно, чи не так? Якщо ні, то от пояснення: цей наратив пов’язує моральний занепад ЄС із білоруською демократичною опозицією й водночас зображує ЄС як переслідувача Білорусі.

Насправді Білорусь не уклала угоди про спрощення візового режиму з ЄС – звідси й більш високі збори. Фактична візова угода не містить умов про гомосексуалістів, і в 2017 році громадянам Білорусі було видано 710 000 шенгенських віз – найбільшу кількість у світі.

Ціанід у сльозогінному газі

Хоча сльозогінний газ і може спричиняти незручності, за своїми фатальними наслідками його все-таки не зрівняти із парфюмом Nina Ricci, розлитим в Росії. Можливо, прокремлівські ЗМІ намагалися реанімувати лінію дезінформації «вони теж так роблять», припустивши, що сльозогінний газ, який використовувався проти «жовтих жилетів», міг містити ціанід. Однак що нам точно відомо – це те, що жодних слідів отруєння ціанідом виявити не вдалося, а наратив про насильницьке придушення протестів уже використовувався прокремлівськими ЗМІ.

Джерело: EU vs Disinfo

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *