Суд у Москві оштрафував Facebook на вимогу Роскомнагляду

Джерело: Радіо Свобода

Суд у Москві на вимогу Роскомнагляду (рос. – Роскомнадзор) оштрафував Facebook на три тисячі рублів за те, що соціальна мережа не надала відомству інформацію про зберігання даних російських користувачів. Про це в п’ятницю повідомило агентство «Інтерфакс».

Рівно тиждень тому мировий суддя в Москві оштрафував соціальну мережу Twitter на ту ж суму і з тих же самих підстав.

  • У кількох країнах світу прийнято закони про те, що особисті дані їхніх громадян мають зберігатися на серверах, фізично розташованих на території країни. В тому числі цього вимагає від інтернет-компаній Росія.
  • У грудні минулого року регулятор відправив соціальним мережам запити про те, чи виконали вони закон. Спочатку Роскомнагляд повідомив, що компанії відзвітували про локалізацію баз даних. Пізніше відомство поскаржилося, що від обох компаній надійшли тільки формальні відповіді, в яких не вказано, де зберігається інформація користувачів.
  • У березні засновник Facebook Марк Цукерберг заявив, що компанія не буде зберігати інформацію, що належить користувачам, у країнах, де порушуються права людини. Критерії визначення таких країн, якими буде користуватися сервіс, він не назвав.

Джерело: Радіо Свобода

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *