Вибори до Європейського парламенту: ми готові?

Джерело: EU vs Disinfo

У травні громадяни ЄС оберуть своїх представників до Європейського парламенту. Вибір, зроблений біля урни для голосування, суттєво вплине на роботу ЄС упродовж наступних п’яти років.

В ЄС право голосу означає також право приймати обґрунтоване рішення. Обґрунтоване рішення передбачає аналіз фактів і відсутність маніпуляцій. Ви і тільки ви маєте вирішувати, за кого голосувати.

При цьому є безліч сторін, які можуть бути зацікавлені у втручанні в вибори: на сьогодні існує велика кількість загальнодоступних доказів того, що Кремль в останні роки намагався втручатися в численні виборчі процеси по всьому світу. Кремлівські кампанії з поширення дезінформації проводяться і поза періодом виборів. Вони добре організовані й чудово фінансуються, в них використовуються різноманітні методи і наративи, орієнтовані на конкретну аудиторію.

Ми вже були свідками дезінформаційної кампанії, пов’язаної з виборами в ЄС. До неї могли докладати зусиль дуже різні дійові особи як у ЄС, так і за його межами. Давайте зосередимося на тому, що нам відомо про кремлівські кампанії: донедавна вони переважно були спрямовані на те, щоб змусити вас повірити, що ваш голос нібито не має значення і що вам не слід перейматися голосуванням. Наприклад, з тієї причини, що рішення приймаються недосяжними елітами за вказівкою США, і у вас ніколи не буде реальної можливості на щось вплинути. Або ж тому, що Європейський парламент насправді нібито ніколи нічого не вирішує. (Серйозно? Звідки б у нас тоді взявся мобільний роумінг у цілому ЄС?) Ці повідомлення покликані переконати вас в тому, що в ЄС нічого не працює належним чином і що європейські еліти намагаються відволікти вас від цього, звинувачуючи в усьому Росію, в тому числі й у втручанні у вибори.

Крім цієї кампанії з дезінформації, вже було зафіксовано пов’язані з виборами хакерські атаки з Росії.

Для Кремля ці зусилля є ще однією спробою втручання і дезінформування з використанням моделі, яку ми вже бачили на інших виборах і референдумах по всій Європі та за її межами, зокрема, під час виборів президента в Україні.

Що необхідно знати

Не завжди легко зробити усвідомлений вибір і протистояти маніпуляціям у хаотичному і складному (дез-)інформаційному просторі. Саме в цьому допомагає EUvsDisinfo. Ми додали на наш сайт новий розділ (поки що – англійською мовою), який містить все, що вам потрібно знати про втручання у виборчий процес напередодні виборів до Європейського парламенту.

Якщо ви хочете дізнатися про тактики Кремля у сфері втручання у внутрішні справи інших держав, розпочніть зі статей про методи втручання у виборчий процес і поширені дезинформаційні наративи. Якщо вас цікавлять факти і конкретні приклади – ознайомтеся з нашими матеріалами про те, що сталося на кількох попередніх виборах за останні роки. Ці свідчення можуть шокувати вас. Але не впадайте у відчай, оскільки є способи захистити себе від дезінформації, і ми зібрали їх тут. Опірність починається з вас, але ви не одні. Європейські інституції готові прийти на допомогу – скористайтеся веб-сайтами та інструментами, які пропонують  Європейська Комісія і Європейський парламент.

Джерело: EU vs Disinfo

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *