Фейк Дмитра Кисельова: результат Порошенка в першому турі виборів сфальсифікований

Джерело: Юрій Бершидський, для The Insider

Другий тиждень поспіль Дмитро Кисельов у програмі «Вести недели» намагається довести, що результат першого туру виборів Президента України сфальсифікований і замість Порошенка в другий тур мала вийти Юлія Тимошенко. У новому епізоді свого серіалу (про попередній The Insider розповідав тиждень тому) Кисельов спирається на звіт української некомерційної організації «Європейська координаційна рада», яка делегувала на вибори кількох спостерігачів:

«Якщо проаналізувати цифри щодо явки, то ми побачимо стовпчик із середньою явкою по різних областях. Наприклад, Вінницька область – середня явка по регіону – 65%, а на дільниці 051589 – стовідсоткова явка. Всі як один прямо строєм пішли голосувати. Усі стовідсотково виявилися здоровими, на місці й захотіли віддати свій голос».

Все саме так: усі на місці, більш-менш здорові й готові голосувати. І не виключено, що до урн ходили строєм. Але якщо подивитися, де розташована виборча дільниця 05158, то виявляється, що нічого дивного тут немає: це Вінницька установа виконання покарань №1 – комплекс, що складається із в’язниці та слідчого ізолятора (в Україні ув’язнені мають право голосу).

Як же голосували ув’язнені й підслідні у Вінниці? За Тимошенко – 32,52%, за Зеленського – 28,99%, за Порошенка – 11,11%. Не найбільш вдалий приклад фальсифікацій на користь діючого Президента. Втім, Кисельов наводить і інші приклади:

«І таких дільниць дуже багато. У Київській області середня явка – 66%, але на дільниці 321321 – 100%. Та ж сама картина на дільниці номер 350847 Кіровоградської області – при середній явці по регіону в 62% там всі 100% виконали свій обов’язок. Дуже відповідальні виборці в Луганській області, у тій її частині, що під тотальним контролем ЗСУ: при середній явці в 57% на цій дільниці – стовідсотковий результат.

Взагалі вся таблиця цих аномалій нескінченна. Одеська область, дільниця 000002. При середніх по регіону 47% на цій дільниці – 99,65%. Усього дільниць із більше ніж 90-відсотковою явкою на Україні – близько півтори тисяч. Таким чином, як порахували спостерігачі, Порошенко приписав собі чверть мільйона голосів».

Розглянемо й ці випадки. Дільниця 321321: Бучацька виправна колонія №85. За Тимошенко 41,9%, за Зеленського 36%, за Порошенка 3,78%.

Дільниця 000002: Одеський слідчий ізолятор. Зеленський – 46,48%, Тимошенко – 28,33%, Порошенко на 5-му місці з результатом 1,53%.

У Луганській області Кисельов виявив аномально високу явку на дільниці 000001. Уже з одного тільки номера мало бути зрозуміло, що дільниця не пересічна. І дійсно – це військова частина. Серед військових діючий Президент значно популярніший, ніж серед ув’язнених, але єдності й тут не спостерігається: голосували виборці в основному за Зеленського (43,15%) і Порошенка (37,68%).

Дільниця 350847: ось отут дійсно щось дивне – звичайна виборча дільниця в місті Кропивницькому (колишньому Кіровограді). Чи то «Європейська координаційна рада» переплутала номер (офіційних даних щодо явки на окремих дільницях у відкритому доступі немає), чи то явка дійсно «намальована». Але результат, знову ж таки, не на користь версії Кисельова: за Зеленського 34,84%, за Порошенка 15,05%, за Тимошенко 14,15%.

Які спостерігачі і яким чином нарахували чверть мільйона фальшивих голосів за Порошенка, Кисельов не пояснює. Зате він описує й інші «брудні технології» ставлеників Президента:

«Ще дивовижним чином 222 тисячі 947 бюлетенів з «галочкою» за ту ж Тимошенко виявилися зіпсованими, наприклад, із другою «галочкою» за іншого кандидата. Зіпсовані бюлетені, зрозуміло, викинули. Так Порошенко ще більше збільшив свій відрив. З огляду на те, що різниця між Порошенком і Тимошенко становила всього якихось півмільйона голосів, те вже одні ці «прийомчики» дали змогу з легкістю «вибити» Юлію Володимирівну із другого кола».

Звідки в Кисельова така інформація – зрозуміти ну ніяк не вдається. За офіційним даними, усього недійсних бюлетенів було подано 224 600, тобто 1,19%. У дільничних виборчих комісіях ніхто не підраховує, на яких з них відзначені ті чи інші кандидати. Щоб з’ясувати, чи було масове псування бюлетенів, поданих саме за Тимошенко, потрібно вручну обстежити весь масив бюлетенів. Цього в Україні не робили. Тож ми, швидше за все, маємо справу зі звичайнісіньким вимислом.

Джерело: Юрій Бершидський, для The Insider

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *