Фейк Марії Захарової: міжнародна ізоляція Криму – міф

Джерело: Юрій Бершидський, для The Insider

На брифінгу під час Міжнародного економічного форуму в Ялті офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова заявила:

«Наочним вираженням поступального розвитку зовнішньоекономічних зв’язків півострова стало щорічне проведення цього Ялтинського форуму. Є лжефоруми, а це справжній. <…> Ізоляція Криму – це міф».

Як пише РІА «Новости», Захарова наголосила на широкому складі учасників форуму, що приїхали в Крим з-за кордону: понад 4,5 тисячі людей із більш ніж 100 країн світу.

Інформацію про учасників форуму його адміністрація чомусь старанно приховує. На офіційному сайті форуму немає не тільки їх списку, а навіть і програми заходів з перерахуванням доповідачів. Про те, хто приїхав у Ялту, можна догадуватися тільки за окремими повідомленнями ЗМІ, насамперед, генерального інформаційного партнера форуму – МІА «Россия сегодня». А повідомлення ці досить скупі.

Так, РІА «Новости» згадує двох членів делегації Нікарагуа – міністра промисловості й торгівлі Сальвадору Солорсано Дельгадільйо та спецпредставника президента із взаємодії з Росією Лауреано Ортегу Мурільйо. Їхня участь цілком очікувана: Нікарагуа – одна з небагатьох держав світу, що визнали Крим суб’єктом РФ.

Прибула велика делегація із Сирії, що включає міністрів і представників бізнесу. Тут теж нічого несподіваного. Щоправда, президент Башар Асад, участь якого було анонсовано, не приїхав.

А де ж представники країн НАТО і Євросоюзу, адже саме ці держави встановлювали той режим міжнародної ізоляції, який Захарова оголосила міфічним? На цю тему в РІА «Новости» є ціла серія публікацій: «Італійський депутат: ніхто не може заперечувати право кримчан бути з Росією», «Італійський депутат розповів про успіхи в розвитку Криму за п’ять років», «Депутат назвав перспективні галузі для співробітництва Італії з Кримом», «Італійський депутат пояснив, чому Рим не ветує антиросійські санкції», «Італійський депутат заявив, що Україна подала на нього скаргу через Крим».

Цікаво, що герой у всіх цих замітках один – Стефано Вальдегамбері, член координаційної ради асоціації «Друзі Криму» і дійсно депутат. Тільки не італійського парламенту, а регіональної ради Венето. Відомий тим, що в 2013 році вніс законопроект, яким пропонував провести референдум про відділення Венето від Італії (законопроект був прийнятий, але Конституційний суд Італії визнав його таким, що суперечить Конституції). У 2018 році був спостерігачем на виборах президента Росії в Криму.

Про інших представників Заходу, крім сепаратиста-євроскептика Вальдегамбері, РІА вперто мовчить. Наводить, щоправда, заяву очільника Криму Сергія Аксьонова: «В іноземних інвесторів є можливість працювати на півострові, не афішуючи своєї присутності в регіоні, – через афілійовані структури. І вони цією можливістю користуються». На те, хто ці інвестори або хоча б із яких вони країн, ні в Аксьонова, ні в РІА немає ні найменших натяків. Зрозуміло, що такі інвестори, якщо вони існують, не прагнуть повідомляти про це привселюдно, побоюючись міжнародних санкцій. Але з тезою Захарової про «міфічну ізоляцію» така конспірація якось не дуже в’яжеться.

У лютому «Російська газета» розповіла, що форум збирається відвідати лідер французької партії «Національне об’єднання», суперниця Еммануеля Макрона в другому турі президентських виборів Марин Ле Пен. Відомо, що її колишню партію «Національний фронт» фінансували російські банки, причому переговори про надання чергового кредиту вона вела в Москві саме під час анексії Криму. Ле Пен публічно підтримала підсумки так званого референдуму в Криму, після чого отримала кредит у розмірі €9 млн. Втім, про прибуття її у Крим повідомлень не було.

Серед учасників форуму в минулі роки згадується екс-радник президента Франції Саркозі Жан-П’єр Тома, який невдовзі після своєї поїздки до Криму став головою ради директорів «Русала» і пішов із цієї посади на ультимативну вимогу Мінфіну США.

На офіційному сайті форуму наведено хвалебні висловлювання про нього кількох закордонних політиків. Це міністр економіки й зовнішньої торгівлі Сирії Самір Аль-Халіль, президент Південної Осетії Анатолій Бібілов і депутат Бундестагу Маркус Фронмайєр. Останній, член ультраправої євроскептичної партії «Альтернатива для Німеччини», як недавно з’ясувалося, був обраний за безпосередньої підтримки чиновників адміністрації президента Росії. В опублікованому центром «Досьє» листі помічника депутата Держдуми від «Єдиної Росії» до співробітників адміністрації президента про Фронмайєра сказано : «У Бундестазі буде свій, абсолютно підконтрольний депутат».

Джерело: Юрій Бершидський, для The Insider

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *