Фейк: «Зелений тархун» збільшив відрив від «шоколадних батончиків»: дані екзит-полу

Прокремлівський сайт Ukraina.ru посилається на дані екзит-полу, який провела Всеукраїнська академія моніторингу, аналізу та прогнозу. За даними організації, яку цитує Ukraina.ru, лідирує «зелений тархун», тобто Володимир Зеленський. Сайт організації, яку цитує Ukraina.ru, було зареєстровано 4 квітня 2019 року, також відсутні будь-які вихідні дані такої «академії». Офіційно ж в Україні «Національний екзит-пол 2019» здійснюють три організації: Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології та Український центр економічних і політичних досліджень.

Скріншот сайту Украина ру

Посилається «Ukraina.ru» на Всеукраїнську академію моніторингу, аналізу та прогнозу, яка нібито проводить своє опитування під час президентських виборів в Україні. За даними академії, більшість проголосувала за Володимира Зеленського (71,8%), за Петра Порошенка – 28,2%. Такі дані організація подає нібито на 13:00.

Скріншот who.is

Сайт організації, яка згадується в матеріалі «Ukraina.ru», за даними ресурсу Who.is  було зареєстровано 4 квітня 2019 року, фактично за декілька тижнів до другого туру президентських виборів. Також інформація щодо цієї організації не зазначена у будь-яких базах відкритих даних.

Нагадуємо, що офіційно в Україні здійснюють «Національний екзит-пол 2019» три організації: Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології та Український центр економічних і політичних досліджень.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *