Маніпуляція: Мін’юст Росії відмовився зареєструвати в Криму українську православну парафію

Низка російських і прокремлівських ЗМІ поширили інформацію про те, що в підконтрольному Кремлю Управлінні міністерства юстиції Росії в Криму нібито відмовилися зареєструвати на анексованому півострові українську православну парафію.

Ресурси «Новости Крыма» , «Крым Информ», «Интерфакс Россия», «Спутник»,  а також деякі інші видання посилаються на відповідь на інформаційний запит агентства «Итерфакс-Юг» у підконтрольне Кремлю кримське управління Мін’юсту Росії.

Скріншот сайту Интерфакс Россия

Скріншот сайту Крым Информ

Скріншот сайту Новости Крыма

«За результатами розгляду вищевказаних документів 12 квітня 2019 управлінням на підставах, передбачених частиною 1 статті 12 Федерального закону від 26 вересня 1997 року № 125-ФЗ «Про свободу совісті та релігійні об’єднання», ухвалено рішення про відмову в державній реєстрації організації при її створенні», – наводить «Интерфакс» цитату з відповіді відомства.

Після поширення цієї інформації StopFake звернувся до архієпископа Кримської єпархії Православної церкви України Климента, щоб він підтвердив або спростував цю інформацію. Архієпископ Климент заявив, що ЗМІ маніпулятивно подали інформацію і вона не відповідає дійсності.

«Це все робочі моменти. Інформацію подало російське видання «Итерфакс-Юг». Це чисто технічна відмова. Там питання полягає у виправленні технічних помилок, які були в статуті. Тобто принципової відмови немає. Зараз є вимога Мін’юсту привести подані документи у відповідність до чинного законодавства. Ці вимоги не були враховані. Ось і все», – пояснив він.

У наданому документі архієпископом Климентом від підконтрольного Кремлю відомства дійсно йдеться, що це не остаточна відмова.

«Відмова не є перешкодою для повторного подання документів за умови усунення підстав, що викликали відмову», – йдеться в документі.

Однак російські і прокремлівські ЗМІ подали цю інформацію як остаточну відмову Мін’юсту Росії у реєстрації української православної парафії.

Довідка: Підконтрольна Кремлеві влада Криму в березні 2019 роки дали архієпископу Кримської єпархії Православної церкви України Клименту три місяці на те, щоб оформити документи для української церкви в Криму відповідно до чинного на півострові російського законодавства. У березні архієпископ Климент подав документи, пояснивши це тим, що він «був змушений піти на це, оскільки мова йде про існування єпархії».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *