Фейк: Естонці можуть опинитися у меншості через наплив українських мігрантів

 

Прокремлівський сайт Лента.ру процитував висловлювання лідера Консервативної народної партії Естонії (EKRE) Мартіна Хельме про те, що естонці нібито можуть залишитися в меншості у своїй країні через наплив мігрантів з України. Цю заяву  також поширили й інші ЗМІ. Українці дійсно перебувають серед лідерів з імміграції та трудової міграції в Естонію, але важливо розуміти, про які цифри йдеться насправді. У 2018 році 941 українець отримав посвідку на проживання в Естонії. Стосовно ж українських трудових мігрантів –  тут цифри відрізняються: якщо представники правих заявляють про 20 тисяч українських трудових мігрантів, то за даними МВС Естонії, мова йде про кількість не більше ніж 5600 осіб на рік.

 

Скріншот eurointegration.com.ua

«Ми ж маємо 20 тисяч українців. Це ж імміграція. Якщо ми нічого не зробимо, то як нація опинимося в меншості на своїй батьківщині вже через декілька років», – зазначив лідер Консервативної народної партії Естонії Мартін Хельме.

Мартін Хельме став відомим , серед іншого, завдяки таким заявам: «Якщо чорний, вкажіть на двері. Ми навіть не дозволимо з’явитися проблемі» або «Я хочу, аби Естонія була білою країною».

Скріншот data.worldbank.org

Скріншот stat.ee

Позиція політика Мартіна Хельме відображає позицію лише його власну і його партії, але не офіційну позицію уряду Естонії. Крім того, цифри з його заяви не відповідають дійсності.

За даними Світового банку, населення Естонії у 2017 році складало 1 315 480 осіб. За останні роки населення почало зростати –  переважно, за рахунок імміграції. За даними Статистичного управління Естонії, в 2018 році кількість населення становила 1 323 820 осіб, що на 4690 осіб більше, ніж за аналогічний період минулого року. Серед причин росту, крім імміграції, також називають зростання народжуваності в Естонії та збільшення тривалості життя населення.

Скріншот pub.stat.ee

І хоча Статистичне управління Естонії відзначає, що «майже половина людей, які іммігрували до Естонії, були громадянами Росії, України і Латвії, це не дозволяє зробити висновок, що естонці незабаром залишаться в меншості. Так, 17 616 людей залишилися в Естонії, але 12 358 осіб покинули Естонію у 2017 році, і ця цифра стосується мігрантів у країні в цілому, а не тільки українців.

Загалом же в Естонії за даними на 2018 рік проживає 23 310 українців. Ця кількість складає 1,76% від загального населення країни.

Скріншот dw.com

Мартін Хельме не пояснив, чому його лякає навала українських мігрантів, якщо цифри не такі страшні, як він їх представляє громадськості. Ведучий Тім Себастіан зазначив під час інтерв’ю, що міністр внутрішніх справ Естонії Катрі Райк називала реальну кількість українців, які приїхали до країни в 2018 році – 5600 осіб.  

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *