Зламане листування виявило залучення МДУ до блокування Telegram і стеження за користувачами

Джерело: The Insider

Сьогодні хакерське угруповання Digital Revolution  виклало у відкритий доступ деякі файли зі зламаного листування компанії 0day technologies. Як випливає з цих документів, компанія побудована на базі співробітників лабораторії Математичних проблем комп’ютерної безпеки (МПКБ) Московського Державного Університету (МДУ), якою керує Руслан Гілязов. Він же очолює 0day technologies. Документи також вказують на те, що співробітники компанії активно допомагали Роскомнадзору та ФСБ проводити діяльність, пов’язану з цензурою інтернету, зокрема із блокуванням Telegram, пакету «Яровой» і СОРМ.

У цьому нарисі тез для спілкування з міністром зв’язку і масових комунікацій відверто описуються напрямки діяльності компанії:

У тому ж листі Гілязов обіцяє «розібратися» з Telegram і вихваляється взаємодією із ФСБ:

З того ж листа можна скласти уявлення щодо бюджетів компанії:

Зламані документи містять також і презентацію компанії, з якої можна дізнатися, що програмне забезпечення 0day для СОРМ-2 «Метка» може ставити на контроль абонентів, які використовують засоби анонімізації, аналізувати протоколи ігрових платформ для виявлення текстових і голосових пакетів, аналізувати переміщення абонентів мобільної мережі , фільтрувати дані з використанням DPI, в тому числі за ключовими словами, та навіть формувати поведінкові моделі і соціальні зв’язки:

Ось так влаштована система URL-фільтрації трафіку:

А таким чином влаштована система стеження за користувачами:

А ось вимоги Роскомнадзора щодо блокування Telegram. Схоже, завдання «надійного блокування із гарантією 99,9%» виявилася 0day не по зубах.

Найкумедніше, що співробітники 0day використовують Telegram у своїй роботі!

На момент публікації зв’язатися зі співробітниками 0day The Insider не вдалося.

Раніше The Insider публікував витримки зі зламаної пошти Роскомнадзора, докладніше про це читайте в матеріалі «Спостереження за спостерігачем: зламана пошта Роскомнадзора виявила факти корупції та цензури».

Джерело: The Insider

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *