Українці Чикаго Святкували Світле Христове Воскресіння

“На Великдень вуаль, що розділяє час і вічність, перетворюється в тремтячу павутину”, влучно підмітив колись американський дипломат, письменник і поет Джордж Хортон. Великдень – це радість і блаженство духа, це найурочистіша у році Служба Божа, це писанки і паски, і щире вітання “Христос Воскрес!”. “Воістину воскрес!” – дружно лунало у відповідь під куполом української греко-католицької церкви святого Йосифа Обручника в Чикаго (парох Микола Бурядник).

28 квітня 2019 року українська громада Чикаго відзначала Світле Христове Воскресіння – найдавніше і найголовніше християнське свято, встановлене на честь Воскресіння Ісуса Христа. В цей день “відкриваються ворота до неба”, ми стаємо добрішими, віримо у життя вічне і в те, що “Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах життя дарував”. Від малого до старого – українці діаспори поспішали в цей урочистий день до свого духовного храму, щоб доторкнутися серцем до Божественного, стати свідками Чуда, прийняти Таїнство миропомазання та задуматись над вічними цінностями.

Українська греко-католицька церква св. Йосифа Обручника в Чикаго відома всьому світу тим, що її 13 куполів символізують Ісуса Христа і 12 апостолів. Парафія, яка є однією з найбільших громад УГКЦ в єпархії св. Миколая, була канонічно встановлена 1 серпня 1956 року покійним Митрополитом Філадельфії Константином Богачевським. Парафіяни прагнули, щоб їхня церква стала найкрасивішою в світі, тому серед 32-х проектів обрали дизайн Зенона Мазуркевича.

6 квітня 1975 року єпископ Ґабро посвятив місце для будівництва. Через рік Патріарх Йосиф Сліпий відвідав парафію і освятив фундамент церкви. Спорудження цього храму було також освячене Максимом V Антіохійським, патріархом Мелькітської греко-католицької церкви, яка є спадкоємицею древньої Церкви Антіохії, заснованої ще апостолом Петром (нагадаю, що саме тут послідовників Христа вперше було названо християнами). На будівництво церкви, яке завершилось 26 грудня 1976 року, було витрачено 1.75 мільйонів доларів.

У 2006 році парафія Св. Йосифа Обручника приймала З’їзд східних католицьких церков, на який прибув Блаженнійший Патріарх Любомир Гузар. Щоб задовольнити духовні потреби нової хвилі українських іммігрантів, які переїжджали до північно-західних передмість Чикаго, отець Павло Гайда почав додатково проводити Служби Божі за Юліанським календарем. Парафія стала відомою як “Привітна парафія”.

У січні 2008 року, після відходу у вічність отця Павла, парафія вітала нового та теперішнього пароха – отця Миколу Бурядника з його сином та дружиною. У 2009 році священичі кадри парафії Св. Йосифа Обручника поповнив отець Володимир Кушнір із дружиною та донькою. Як помічник пароха він приймав активну участь у житті церкви та вніс свій вагомий внесок у розбудову парафії.

Нелегко було теперішньому пароху Миколі Буряднику заступати покійного отця Павла Гайду, бо прихожани любили його. Проте, самовіддана праця отця Бурядника на благо української громади, розбудова парафії, створення нових організацій, благодійні, громадські та молодіжні події приваблюють сюди все більше молоді й новоприбулих. У стінах храму щонеділі злітають до купола злагоджені голоси церковного хору, все більше молодих сімей обирають церкву св. Йосифа Обручника своєю парафією.

Під керівництвом о. Миколи парафія продовжувала рости, майже удвічі збільшивши свій список весіль та хрещень. Парафіяльний пікнік було замінено щорічним дводенним Юктоберфестом. Продовжувалося відновлення будівлі церкви. Завершився іконографічний розпис, розпочатий більш ніж 25 років тому, а також було відновлено грот із зображенням Гошівської Божої Матері, який під час свого візиту в Чикаго освятив Блаженніший патріарх Святослав Шевчук. Під крилом парафії зростають і розвиваються “Рідна Школа”, український драматичний театр Гомін, школа бойового Гопака, школа танцю “Вишиванка”, які також сприяють вихованню нового покоління українців і не дають забути наші українські традиції.

У 2017 році парафія Св. Йосифа Обручника відзначила свій 60-річний ювілей. Глибока віра, працьовитість і жертовність – це ті головні риси, якими Господь наділив отців Миколу та Володимира, і які є головною рушійною силою у житті української громади Чикаго.

Великодня Свята Літургія є дуже символічною, тому що Воскресіння Христове є основа і вінець нашої християнської віри. Воскресіння Христове є та перша, найважливіша, велика істина, сповіщенням якої починали своє благовістя після зішестя Святого Духа апостоли. Як хресною Христовою смертю звершена наша спокута, так Його Воскресінням дароване нам вічне життя.

“Христос бо воскрес: радість вічна”. 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *