Фейк «Вестей»: Франція збирається запропонувати Євросоюзу скасувати санкції щодо Росії

Джерело: Юрій Бершидський, для The Insider

«Вести» повідомляють:

«Франція хоче запропонувати Євросоюзу скасувати антиросійські санкції.

Французька партія планує порушити в Європарламенті питання щодо зняття санкцій стосовно Росії. Мова йде про “Національне об’єднання”, раніше відоме як “Національний фронт” Марін Ле Пен.

Про плани партії розповів депутат Тьєррі Маріані в інтерв’ю газеті “Известия”. Він нагадав, що наприкінці травня пройдуть вибори до Європарламенту, а потім французькі представники хотіли б порушити питання щодо санкцій. Але Маріані підкреслює, що в разі згоди Євросоюзу на повне скасування обмежень піде щонайменше два роки.

Маріані як французький депутат неодноразово відвідував Крим, нагадує телеканал “Россия 24”. І в цьому інтерв’ю він заявив про зацікавленість своїх співвітчизників до інвестицій у кримські санаторії, а також закликав кримчан розвивати організовані групові тури для французів».

Матеріал «Вестей» цікавий насамперед тим, що мало не кожен абзац у ньому спростовує те, про що йшлося у попередньому.

У заголовку йдеться, ніби Франція виступає за скасування санкцій. Із першого абзацу випливає, що не Франція, а французька опозиційна ультраправа партія «Національне об’єднання», очолювана Марін Ле Пен. Як відомо, колишня партія Ле Пен «Національний фронт» фінансувалася частково за рахунок кредитів, які надавали їй російські банки.

Але вже у наступному абзаці з’ясовується, що до скасування санкцій закликає зовсім не Ле Пен і не керівні органи партії, а кандидат у члени Європарламенту Тьєррі Маріані, який навіть не є членом «Національного об’єднання».

Уся політична кар’єра Маріані пройшла у партії голістів, яка спочатку мала назву «Союз демократів за П’яту республіку», згодом –  «Об’єднання за республіку» і «Союз за народний рух», а нині йменується «Республіканці». У 2010-2012 роках він був міністром транспорту в уряді Франсуа Фійона. На початку 2019 року Маріані вийшов із партії, що не включила його до списку кандидатів у члени Європарламенту, і пристав на пропозицію балотуватися за списком «Національного об’єднання». Водночас до партії Марін Ле Пен він вступати не став.

Як справедливо зазначають «Вести», Маріані неодноразово відвідував Крим, причому вже після анексії, був спостерігачем на виборах у Севастополі та очолював парламентські делегації, до яких входили маловідомі у Франції депутати. Разом із Володимиром Якуніним він очолює організацію «Франко-російський діалог». Має Маріані й родинні зв’язки із Росією: його дружина – уродженка Єкатеринбурга, яка отримала французьке громадянство.

Джерело: Юрій Бершидський, для The Insider

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *