Маніпуляція: В Україні заледве не повторився Чорнобиль

Пропагандистський сайт «Царьград» опублікував новину зі страхітливим заголовком про те, що в Україні нібито ледь не повторилася чорнобильська трагедія. Йдеться про пожежу на Рівненській АЕС, яку було усунуто за годину. Крім того, на офіційному сайті АЕС зазначається, що за Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) подія класифікується рівнем «нуль / поза шкалою», тобто відсутня значимість з точки зору безпеки.

Скріншот сайту tsargrad.tv

Скріншот deita.ru

У новині фейковим є лише заголовок. У самому тексті подається достовірна інформація, передрукована з українських ЗМІ.

Скріншот rnpp.rv.ua

Скріншот @Международная_шкала_ядерных_событий

 

На офіційному сайті Рівненської АЕС відзначається, що на території станції через пошкодження трансформатора 7АТ з подальшим його загорянням відключилася перша система шин 330 кВ і енергоблок №3 РАЕС (ВВЕР-1000).

«Наразі пожежу ліквідовано силами державного пожежно-рятувального загону із охорони РАЕС ДПРЗ-2. За шкалою оцінки ядерних подій INES подія класифікована рівнем «нуль / поза шкалою». Причини події з’ясовуються», – йдеться у заяві РАЕС.

Водночас наголошується, що «порушень меж та умов безпечної експлуатації не було. Радіаційний та екологічний стан на РАЕС і прилеглій території не змінювався та перебуває у межах діючих норм».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *