Союз Українок Америки імені Лесі Українки: Відділ 140 (Чикаго) допомагає Україні

Благодіяння треба не розкидати, а розподіляти. Справа не в тому, що ти дав, а в тому, кому ти дав.

(Сенека) 

Оксана Таратула

Ще у далекому 1925 році з об’єднання п’яти жіночих товариств Нью-Йорка й околиць постала одна з найвідоміших жіночих організацій США – Союз Українок Америки (СУА). Появу організації спонукало виключення Національної Ради Жінок України із Міжнародної Ради  (членом якої наша філія була від 1920 р.) в травні 1925 року на Ґенеральній Асамблеї у Вашингтоні, США. Це сталося у зв’язку з тим, що Україна втратила свою державну незалежність, яка була обов’язковою передумовою членства.

Метою СУА стало збереження української ідентичності і культурної спадщини. Крiм того – ініціювання починів, що інформували б американське громадянство про нашу культуру, матеріальна допомога українцям на теренах США і поза їх межами, підтримка зв’язків з іншими –  українськими і американськими та міжнародними науковими організаціями, зокрема жіночими – організованої участі в українському, американському та міжнародному жіночому русі. СУА стала організаторкою і натхненницею величезного числа практичних акцій, освітніх та видавничих проектів, виставок, зборів коштів на нагальні потреби громад на батьківщині.

Сьогодні Союз Українок Америки поповнюється новими відділеннями і новими добрими справами.

Відділ #140 Союзу Українок Америки був створений в Чикаго у 2017 за ініціативи молодих дівчат, які мали палке бажання допомагати Україні. Так у Місті Вітрів об’єдналися 26 активних членкинь задля спільної мети – допомоги дітям в Україні, яка надається у двох напрямках: придбання медичного обладнання для новонароджених та допомога у лікуванні важкохворих. За перший рік дівчатам вдалося зібрати кошти і закупити обладнання для інтенсивної терапії немовлят, народжених завчасно і з критично малою вагою, для лікарні в Чорткові (Тернопільщина) та зібрати потрібну суму для придбання двох кардіотокографів для пологового відділення Богородчанської центральної районної лікарні (Івано-Франківщина).

У 2018 році Відділ СУА №140 звітував про виконання наступних благодійних проектів:

 • Забезпечення Чортківської районної лікарні медичним обладнанням:
 • – фетальним кардіомонітором “Біомед” BF 500;
  – пристроєм обігріву новонародженого з функцією фототерапії УОН-ОЗФ;
  – відсмоктувачем медичним “Біомед” 7-E-D;
  – насосом інфузійним “Біомед” МЕ-600;
  – столиками анестезіолога СТ-А.

 • Було придбано два кардіофетальні монітори “Біомед” для пологового відділення Богородчанської центральної районної лікарні (за допомогою такого устаткування можна точно діагностувати серцебиття та положення дитини в утробі матері).
 • Придбано для Тернопільської обласної дитячої лікарні компактний дитячий цистеоурестроскоп – для покращення лікувально-діагностичного процесу дітей з інвалідністю з приводу Spina bifida та гідроцефалією.
 • Закуплено необхідне медичне обладнання в пологовий відділ Зборівської районної лікарні (шприцовий  насос, дитячий та дорослий відсмоктувачі, комплект монополярних електродів для гінекології).
 • Організовано гуманітарну акцію пересилки одягу, засобів особистої гігієни та інших необхідних речей повсякденного вжитку для матерів та дітей в Центр Доброти Марти Левченко “Мрія Марти”, що в Чернівцях 19 червня 2018 року.
 • Надіслано подарунки (памперси, настільні ігри, фрукти) до Дня Святого Миколая тридцятьом дітям з інвалідністю спричиненою spina bifida в Тернопільську дитячу обласну лікарню.
 • Надано одноразову допомогу хворим діткам на загальну суму $3,140 (серед яких – сильний духом Іванко Михайлів з села Глибівка, Івано-Франківської області, що одужав від раку).
 • Переслано 220 доларів до Стипендійної Акції СУА у 2018 році.
 • Відділ #140 Союзу Українок Америки проводить різноманітні благочинні акції в діаспорі, більшість яких організовуються при українських  церквах, культурних цетрах, школах та українських фестивалях. Цього року, щоб зібрати необхідні кошти на заплановану допомогу, союзянки колядували, продавали печиво при УГКЦ Святого Йосифа Обручника та Святих Володимира і Ольги (подяка – отцям-парохам Миколі Буряднику та Олегу Кривокульському за грандіозну підтримку), влаштовували майстер-класи, продавали сувеніри на Різдво та Великдень та здійснили багато інших добрих справ.

  “Якби могли зібрати більші суми, то мріємо допомогти кожному потребуючому”, – розповідають дівчата. Також для них важливим є повний контроль за цільовим використанням коштів, звіт, співпраця з пресою, передача обладнання довіреним особам.

  Хочу підкреслити найважливіше: стільки доброти і безкорисливості, стільки любові до дітей, яка переповнює серця наших любих союзянок, я ще не зустрічала! Дівчата дуже дружні, жертовні й працьовиті. Попри попсякденну зайнятість (робота, навчання, маленькі діти, тощо), вони знаходять час на найважливіше – турботу про ближнього, хворих дітей, допомогу неньці-Україні. Для мене щастя – бути однією з них.

  Благодійність – це не лише прагнення поділитися грішми тих, хто їх має багато, з тими, хто їх потребує. Це стан душі людини, коли потрібно часом жертвувати своїми інтересами та проблемами, співчувати комусь, підтримувати, любити та поспішати на допомогу.

  Це і є виявом людяності, на який в наш час, на жаль, cпроможний не кожен. Адже це – та вузька стежка, якою йде меншість. Бо вона вимагає зусиль.

  Відділу #140 Союзу Українок Америки в Чикаго можна допомогти:

  – ставши волонтером одного або багатьох наших благодійних заходів,

  – внести грошовий внесок на наш рахунок в кредитівці “Самопоміч” (Selfreliance #170015),

  – перерахувавши благодійний внесок на наш рахунок через PayPal: unwlachi140@gmail.com,

  – розповівши про нашу діяльність або поширюючи цей матеріал в соціальних мережах.

  Про цей відділ СУА можна знайти більше інформації на фейсбук-сторінці unwlabranch140 або в інстаграмі – unwla140.

  Джерело

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *