В Росії заборонили анонімне спілкування у месенджерах

Акція протесту на захист Telegram. Москва, 30 квітня 2018 р

Джерело: Радіо Свобода

В Росії з 5 травня набули чинності правила ідентифікації користувачів месенджерів. Відтепер, щоб користуватися сервісом, необхідно підтвердити номер телефону. Для цього месенджер направлятиме стільниковому оператору запит, щоб дізнатися, чи є абонент у базі даних. На відповідь оператор матиме до 20 хвилин.

Якщо процедура ідентифікації пройшла успішно, до бази даних стільникових операторів занесуть інформацію про те, в якому саме додатку листується їх клієнт. Месенджер також присвоїть користувачеві унікальний код. Якщо телефонний номер у базі стільникового оператора відсутній, месенджер повинен заблокувати надходження повідомлення.

Представники так званої «великої четвірки» мобільних операторів – МТС, «Білайн», «Мегафон», Tele2 – вже заявили, що готові виконувати нові вимоги. Представники Facebook Messenger, Whats App, Instagram і Viber ситуацію поки не коментують.

Нові правила ідентифікації користувачів месенджерів у кінці минулого року запровадив глава уряду Дмитро Медведєв. Перед цим російська влада намагалися заблокувати месенджер Telegram, заявляючи зокрема й про терористичну загрозу з боку сервісів.

Джерело: Радіо Свобода

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *