Діти із лінії фронту побували на Великдень у Дрогобичі

Близько 25-ти дітей із Станично Луганського району, що знаходиться на ліні зіткнення побували на реколекційно-просвітницькому таборі у Дрогобичі.

Табір тривав із 26 квітня по 3 травня та відбувався у Реколекціно-просвітницькому центрі «Емануїл» у м. Дрогобич. Уже традиційно перебування дітей із фронтової зони проходить за підтримки Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ,  волонтерської групи м. Дрогобича та вперше українська громада, що діє при парафії св. Варвари у Відні.

Цьогорічний великодній табір був сповнений ретельним приготуванням, а опісля радісним святкуванням події, яка відбулася в часі, проте триває кожної миті – Воскресіння ГНІХ. У перші таборові дні всі занурилась в атмосферу Великого посту та трепетного очікування Пасхи. Учасники табору взяли участь у хресній дорозі, яка відбувалася у храмі Пресвятої Трійці, а опісля приступили до плащаниці не тільки в цьому місці, але й в інших храмах Дрогобича для того, щоб виявити свою любов і вдячність Господу за Його жертву. Продовжуючи підготовку до пасхального дійства діти вчилися малювати писанки. Більшість це робили вперше, тому отримали незабутні враження, адже в кожного вдався свій витвір мистецтва. Крім того діти готували пантоміму на євангельські притчі про блудного сина та милосердного самарянина і за допомогою жестів та міміки намагалися представити сучасне бачення їхньої проблематики. Опісля усіх приготувань діти мали змогу  відчути радість Пасхальної Літургії та освячення власноруч виготовлених писанок і пасок. Долучилися діти і до традиційних Великодніх дійств, таких як Гаївки.

На таборі діти мали можливість спілкуватися із владикою Ярославом Прирізом, єпископом Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. В ході розмови із учасниками табору владика пояснив значення та актуальність свята Пасхи для кожного християнина.

Родзинкою цього табору стали звісно: спільний Великодній сніданок та похід на Скелі Довбуша. А свій творчий потенціал діти презентували у створеній за декілька днів постановці фрагменту відомого твору Івана Франка «Лиса Микити».

Повідомила Мар'яна Бісик

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *