Фейк: Київ визнав, що Росія захищає мешканців Донбасу

В Україні визнали, що Росія захищає мешканців Донбасу, запевняють російські засоби масової інформації. Агітпроп першого травня повідомив, що офіційний Київ нібито визнав, що президент Росії Володимир Путін «вирішив полегшити процедуру отримання російських паспортів для жителів Донбасу задля можливості  захисту громадян своєї країни». За даними російських ЗМІ, таку заяву зробив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак.

Скріншот сайту Украина.ру

 

Новина в російських ЗМІ з’явилася на тлі указу президента Росії Володимира Путіна від першого травня щодо спрощеного надання російського громадянства мешканцям окупованих територій України – тим, хто жив у Криму до анексії, але після російського захоплення покинув півострів, а також тим, хто проживає зараз на територіях, підконтрольних бойовикам угруповань «ЛДНР». Після підписання Путіним цього документа агітпроп запустив серію фейків із цієї теми, зокрема й про «визнання» Києвом необхідності таких заходів задля «захисту» Росією мешканців окупованих територій.

Скріншот Кремль.ру

Інформація агітпропу є фейком, російські медіа маніпулювали цитатою українського заступника міністра з питань окупованих територій, повністю спотворивши зміст сказаного Гримчаком. 30 квітня в інтерв’ю П’ятому каналу український держслужбовець повідомив, що Путін вдався до таких заходів для того, щоб дестабілізувати ситуацію на Донбасі, легалізувати бойовиків так званих «ЛДНР», а також захистити їх від суду України після закінчення війни і деокупації українських територій. (див.відео з 28:29).

«Люди, які є громадянами України і беруть участь в так званих незаконних військових формуваннях – перший і другий армійські корпуси – колаборанти. Саме для них, у першу чергу, ці паспорти. Їх у першу чергу будуть отримувати керівництво, працівники окупаційних адміністрацій … Сьогодні міжнародна підтримка і всі зусилля спрямовані на те, що все ж міжнародна тимчасова адміністрація ООН у складі цивільної, поліцейської та військової місій, прийде на окуповані території Донбасу. Тут постає питання, що ж будуть робити ті люди, які мають кров на руках? Вони просто підуть в Росію. Офіційно, маючи всі підстави, як громадяни Росії», – підкреслив Гримчак.

Український заступник міністра не визнавав «доцільності» дій Росії на окупованих територіях: за словами Гримчака, Росія пішла на цей крок, щоб легалізувати свою агресію проти України на тих підставах, що Кремль нібито «захищає своїх громадян» на територіях угруповань. Більш того, додав чиновник, українці, які збираються отримати паспорт із двоголовим орлом, ризикують позбутися громадянства України. «Конституція України говорить, що українець повинен мати тільки одне громадянство – громадянство України, тому ті люди, які отримуватимуть або вже отримують громадянство Російської Федерації, можуть втратити громадянство України, і я думаю, що так треба буде робити – анулювати паспорти України, паспорти закордонні, внутрішні і так далі», – резюмував Гримчак.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *