Президент: Для України нагадування про «Першу хвилину миру» миру має особливе значення – це хвилина надії, бо ми прагнемо миру і віримо, що змусимо агресора піти з нашої землі

«23:01 8 травня 1945 року – момент, коли було припинено вогонь, і в Європі настала перша хвилина вистражданого миру. Цей день важливий не лише тому, що дає людству можливість озирнутися і згадати про колосальні жертви й втрати. Спогади спонукають нас ще і ще раз замислитися над причинами воєн і зробити належні висновки», – сказав Президент України Петро Порошенко під час акції «Перша хвилина миру».

Глава держави підкреслив: «Мільйони і мільйони людей в усьому світі об’єднує одна мета – не допустити повторення трагедії. І тільки в Москві, Господь їм суддя, кажуть: «Можем повторить».

За словами Петра Порошенка, для України, яка протистоїть російській агресії, висновки, зроблені з уроків Другої світової війни, є особливо важливими. «Вони дають нам моральну і правову основу для справедливої боротьби проти анексії Криму і окупації частини українського Донбасу. Основу для спільного з міжнародною коаліцією протистояння спробам Кремля зруйнувати систему євроатлантичної безпеки і єдність Європи», – підкреслив він.

«Я неодноразово вже проводив паралелі між ставленням Гітлера та Путіна до людського життя, до норм міжнародного права. Варто лише порівняти «судетську промову» очільника Третього рейху 1938 року і так звану кримську промову російського президента 2014-го», – додав Глава держави.

Президент також зазначив, що на відміну від Москви, українці не збираються приватизувати спільну звитягу народів усіх країн антигітлерівської коаліції. «Ніхто не має права монополізувати перемогу над нацизмом, а тим більше використовувати її для апології своєї імперської політики. Подолання нацизму  сімдесят чотири роки тому це не привід водити ряжені «полки безсмертних» по всьому світу», – наголосив Петро Порошенко

«Ми дистанціювалися від кремлівського «побєдобєсія». За п’ять останніх років ми виробили власний сценарій, свій ритуал відзначення Дня перемоги у Другій світовій війні, наближений до загальноєвропейської традиції. На відміну від наших сусідів, ми не страждаємо на дальтонізм і бачимо повну кольорову гаму її величності історії», – зазначив Президент.

«Ми, українці, прагнемо жити у мирі й безпеці. Тому наша мета – стати повноправним членом ЄС та НАТО, цих двох союзів, які є запорукою єдності і безпеки на нашому континенті. Вони є і гарантією нашої національної безпеки та безпеки кожного українського громадянина», – зазначив він та додав, що саме у тому, щоб захистити європейський та євроатлантичний курс України вбачає для себе головний сенс і мотивацію залишатися в політиці і після того, як невдовзі складе повноваження Президента України.

«У європейській цивілізації ми бачимо корені своєї ідентичності. Мета путінського контролю над історією відверто проголошена. Він хоче відновити російську імперію і розчинити українців в «едином народе», неначе в сірчаній кислоті», – також підкреслив Президент.

Петро Порошенко зазначив, що до пам’яті про жертви нашого народу у Другій світовій війні додалася пам’ять про тисячі загиблих внаслідок російської агресії.

«Нагадування про першу хвилину миру має особливе значення. Для України – це хвилина надії так само, як і хвилина пам’яті. Ми прагнемо миру і ми віримо, що змусимо агресора піти з нашої землі. І тоді в цю хвилину в Україні і в усій Європі буде справжня тиша, без обстрілів, без втрат», – резюмував Петро Порошенко.

Участь Президента України в акції «Перша хвилина миру» у День пам’яті та примирення

8 травня 2019 року – 23:27

© Фото Михайла Марківа

© Фото Михайла Марківа

© Фото Михайла Марківа

© Фото Миколи Лазаренка

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *