Російський військовий робот виявився корейським

Джерело: EU vs Disinfo

«Російські військові роботи показали розминку перед Путіним», – повідомило 23 квітня агентство «РИА Новости» у  Twitter.

У своєму висвітленні візиту президента Путіна до Санкт-Петербурзького суворовського військового училища «РИА Новости» повідомило, що один із кадетів «дав команду своїм винаходам стати в упор лежачи, тричі відтиснутися, а також постояти на голові».

Проблема полягає в тому, що робот не був винайдений у Суворовському училищі; а ще він не є російським.

Российские военные роботы показали разминку перед Путиным pic.twitter.com/YkdRVzQkXZ

— Кремлевский пул РИА (@Kremlinpool_RIA) April 23, 2019

Портал Znak першим повідомив  про помилку «РИА Новости», процитувавши російських користувачів соціальної мережі, які швидко визначили, що робот насправді є виготовленою в Кореї іграшкою,  яку будь-хто може придбати на Amazon.

Невдачі у сфері високих технологій

Це не перший випадок, коли контрольовані Кремлем ЗМІ потрапляють у незручні ситуації, висвітлюючи сферу робототехніки та інших видів високих технологій.

У грудні 2018 федеральний телеканал «Росія 24» під виглядом «одного із найсучасніших роботів» представив людину в костюмі.

Телеканал «Росія 24» також демонстрував скріншоти трейлера комп’ютерної гри, стверджуючи, ніби вони є «незаперечним свідченням забезпечення Сполученими Штатами прикриття боєздатних загонів ІДІЛ».

«Первый канал» транслював фотоматеріали нібито із зони бойових дій в Сирії, які насправді виявилися  знімками, взятими з комп’ютерної гри Arma3.

«Один із найсучасніших роботів», що танцював перед захопленими дітьми на освітній виставці, виявився просто людиною в костюмі.

Тільки не перевірка фактів, будь ласка!

На момент написання цієї статті «РИА Новости» не вважали за потрібне ні видалити свою публікацію у Twitter, ні внести корективи до свого  повідомлення.

Можна також перейнятися запитанням, чому ж інформаційне агентство насамперед не перевірило інформацію щодо нібито російського робота.

Пояснення тут, швидше за все, є дуже простим: хто наважиться ставити занадто багато питань, якщо в центрі дезінформаційної історії опинився сам президент?

Джерело: EU vs Disinfo

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *