Фейк: В ЄС із захватом зустріли колону російських «Нічних вовків»

Тисячі російських байкерів із кремлівського угруповання «Нічні вовки» приїхали дев’ятого травня в столицю Німеччини, щоб  покласти квіти до меморіалів радянських воїнів у парках Трептов і Тіргартен: такими заголовками рясніють російські видання. За даними агітпропу, «вовків» нібито з натхненням зустрічали в усіх країнах Євросоюзу, через які проїжджали байкери під час своєї двотижневої поїздки.

«Потік людей у Трептов зростає, багато хто тримає в руках російські триколори, прапори Перемоги, деякі люди одягнені в радянську військову форму, є й такі, що несуть фотографії своїх родичів, які брали участь у Великій Вітчизняній війні», – пише ТАСС.

Скриншот Федеральное агентство новостей

Скриншот сайту ТАСС

Скриншот сайту Царьград

Свою акцію «Нічні вовки» називають «патріотичною», вона набрала обертів після анексії Криму і початку російської збройної агресії проти України. В Євросоюзі та США дотримуються іншої думки і вважають кремлівських байкерів путінськими провокаторами. За даними розслідуванням Фонду боротьби з корупцією російського політика Олексія Навального, «Нічні вовки» фінансуються з російського бюджету – вони неодноразово вигравали великі державні гранти на проведення «патріотичних» заходів.

Сайт президента Словаччини

Скриншот сайту ФБК

Цього року мотоколона, що їхала «на Берлін», дійсно складалася з двох тисяч путінських байкерів. Однак до країн Євросоюзу вони не дісталися: більшості з «вовків» заборонено в’їзд до європейських країн за причетність до захоплення Криму та частини Донбасу. Кістяк мотоколони, що складається не більше ніж зі ста людей, які все ж добралися до Німеччини, утворили не байкери з Росії, а члени клубу, що живуть у Європі.

Сайт Казначейства США

Сайт Президента України

Першого травня колона кремлівських байкерів, суттєво зменшившись, добралась до Польщі: співробітники місцевої прикордонної служби відмовилися пропускати на територію своєї країни частину путінських мотоциклістів, зменшивши кількість росіян до 30 осіб. Також не пустили до Польщі великий автобус «Нічних вовків», в якому вони везли технічне обладнання.

Wczoraj pisalismy ,że na granicy nie obyło się bez problemów. Czynności trawały bardzo długo, niektórzy wjechali do…

Posted by Nocne Wilki on Wednesday, May 1, 2019

У Чехії «вовків» очікував іще більш «теплий прийом». Шостого травня російські байкери вирушили на празьке Ольшанське кладовище, щоб покласти там квіти до радянських меморіалів, але біля воріт кладовища путінських мотоциклістів зустріли демонстранти, які тримали в руках прапори ЄС, США і НАТО. Вони розгорнули над стіною кладовища транспарант з нагадуванням про союз Сталіна з Гітлером і пакт Молотова-Ріббентропа.

До Німеччини прибуло близько 100 російських байкерів, повідомила німецька поліція. Ні про які «тисячі» мотоциклістів, які нібито провели в Берліні святковий мітинг, не було й мови. Також путінських байкерів у жодному місті не зустрічали «з захватом» європейці, про що повідомляв агітпроп.

Крім того, іншу групу кремлівських байкерів напередодні  не пустили на територію Грузії – в пункті пропуску Верхній Ларс прикордонна служба видала росіянам офіційну заборону на в’їзд упродовж усіх травневих свят. Згідно з документом, байкерів не пустили, оскільки вони або не надали інформацію про свої особи та цілі поїздки, або надали про це неправдиву інформацію.

Закрила провокаторам проїзд через свою територію й Україна. «У разі прибуття до пунктів пропуску іноземців (насамперед тих, що пересуваються мототранспортом), які агресивно налаштовані по відношенню до держави Україна, будуть висловлювати невдоволення українською владою, йти з прапорами РФ, проросійською символікою, георгіївськими стрічками, матеріалами агітаційного характеру, буде прийматися рішення про не пропускання таких осіб (груп) в Україні», – повідомили в ДПСУ.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *