Останні 10 років – це історія успіху – Президент України на конференції у Брюсселі до 10-річчя Східного партнерства

Президент України Петро Порошенко під час Конференції високого рівня для лідерів країн Східного партнерства наголосив на важливості та ефективності співпраці країн в рамках цієї ініціативи. Петро Порошенко підкреслив важливість та результативність цієї співпраці для просування України на шляху євроінтеграції.

«Це дуже важлива дата. У 2009 році я був Міністром закордонних справ і я був присутнім, коли Східне партнерство лише народжувалося. Ми вірили, що це буде життєво важливим для повернення 6 країн в сім’ю європейських народів», – нагадав Глава держави.

«Я залишаюсь оптимістом і вважаю, що це була дуже позитивна ініціатива», – підкреслив Петро Порошенко.

Президент подякував Польщі та Швеції, зокрема Радославу Сікорському та  Карлу Більдту, які були авторами цієї ініціативи та окреслили чіткі кроки, які треба зробити для розповсюдження європейських цінностей, для допомоги цим країнам в поверненні до ЄС.

«Хочу подякувати Президенту Юнкеру за величезну роботу з повернення моєї країни до європейських країн. Хочу подякувати Президенту Туску за ефективну співпрацю із запровадження санкції проти РФ за порушення Мінських угод та агресії проти моєї країни. А також за збереження єдності всіх 28 європейських країн»,- наголосив Президент.

Петро Порошенко також подякував Європейському парламенту за постійну одностайну підтримку України. «Сподіваюсь, що ми матимемо таку ж позицію і в наступному складі парламенту. Хочу подякувати всім європейським комісарам, зокрема комісару Хану ( Комісар з питань європейської політики сусідства та перемовин із розширення – ред.)», – сказав він.

«Останні 10 років – це історія успіху. І я зроблю все можливе, щоб наступні 10 років також були історією успіху», – підкреслив Президент.

Глава держави зауважив, що неможливо за 3 хвилини описати позитивні зміни в Україні, бо змінюється все.

Він зазначив, що найбільш драматичним моментом в житті країни був листопад 2013 року. «На Саміті Східного партнерства у Вільнюсі, де колишній президент мав підписати Угоду про асоціацію, але цього не сталось. Всі європейські лідери казали: «Україна, будь-ласка, ми вас запрошуємо». Але цього не відбулось. І наступного дня мільйони людей вийшли на вулиці вимагаючи європейську інтеграцію та співпрацю з ЄС», – також нагадав Петро Порошенко та додав, що Революція Гідності відбулося через вплив Росії.

За його словами, за останні 5 років змінилося все. «Коли я був обраний Президентом, Україна була банкротом, 80% банківської системи не функціонувало через прострочені кредити, ВВП був на рівні -14%, інфляція становила 49%, золотовалютні резерви складали 5 мільярдів, а в наступні 3 місяці ми мали заплатити 7 мільярдів. Дефолт був неминучим», – розповів Петро Порошенко.

«Це все відбувалось на тлі незаконної анексії Криму та російської агресії на сході моєї країни. Не всі вірили, що Україна виживе», – додав Президент.

Водночас він підкреслив, що завдяки реформам ми маємо економічне зростання на рівні більше ніж 3%, інфляцію на рівні однозначних чисел, цього року вона має бути на рівні 6%, золотовалютні резерви зросли в 4 рази.

«Ми підвищили соціальні стандарти, але найважливішим є те, що ми проводимо реформи в різних сферах», – сказав Петро Порошенко. За його словами найважливіша реформа – це децентралізація. «Це є найголовнішим чинником для боротьби з корупцією, бо гроші передані з Києва до регіонів. Місцеві бюджети зросли в 7 разів за 5 років», – додав він.

«Друга позиція – стійкість. Ми розбудували державу. Ми створили автокефальну церкву, незалежну від Росії, за допомогою Вселенського Патріарха. Ми захистили нашу мову, розбудували армію та силові структури. Ми побудували фундамент для економіки. Ми маємо візію майбутнього», – також зазначив Петро Порошенко.

«Східне партнерство допомогло нам отримати Угоду про асоціацію, безвізовий режим, ЗВТ», – зазначив Президент.

За його словами, одразу після того, як Росія розв’язала війну проти України, вони організували економічну блокаду. «Частка Росії в нашому експорті становила 33%, через 2 роки вона зменшилась до 8%. Вони вважали, що ми не виживемо. А ми пішли до європейського ринку завдяки ЗВТ», – зазначив він.

Глава держави нагадав, що в  2013 році частка нашого експорту в ЄС становила 25%, сьогодні вона становить 42%. «Це є найкращим доказом ефективності Східного партнерства і наших реформ», – підкреслив він.

Президент також наголосив, що в Україні продовжуються інші реформи – освіти, пенсійна, медична.

«Одна реформа може вбити будь-якого політика, бо вона є не популярною та жорсткою. Але це питання виживання моєї нації. Я пишаюсь, що моя команда забезпечила всі ці реформи, в тому числі антикорупційну реформу», – сказав Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що створено Антикорупційний суд. «Це є унікальний суд, що є останнім елементом антикорупційної інфраструктури, запровадженої за часів мого президентства.

Ми запустили електронні декларації, що сприяли прозорості всіх активів держави», – також зазначив він.

Робочий візит Президента України до Брюсселя

13 травня 2019 року – 16:49

© Фото Михайла Палінчака

© Фото Михайла Палінчака

© Фото Михайла Палінчака

© Фото Михайла Палінчака

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *