Президент сподівається, що ЄС та США додатково посилять санкції проти Росії

Президент України Петро Порошенко сподівається, що Захід посилить санкції проти Росії і вдячний за підтримку країн Євросоюзу та США, яку отримала Україна. Про це Петро Порошенко сказав в інтерв’ю виданню POLITICO.

«По-перше, Путін не може повірити, що Європейський Союз може так довго зберігати єдність і солідарність з Україною», – сказав Президент України.

«Він не може уявити, що це буде відбуватись протягом п’яти років. І в цій ситуації я хочу подякувати Європейському Союзу, особливо канцлеру Меркель, французьким президентам – Олланду  і Макрону. Я хочу подякувати Дональду Туску, який відігравав величезну роль. Я хочу подякувати Жан-Клоду Юнкеру. Я хочу подякувати лідерам Європейського Союзу, які навіть у цій ситуації можуть досягти цих результатів, демонструючи, що цінності Європейського Союзу є набагато важливішими, ніж запропоновані Путіним гроші за скасування санкцій», – підкреслив Глава держави.

«Санкції – це мотивація Путіна сидіти за столом переговорів. Чи були ефективні санкції? Впевнений, що так», – наголосив він.

За словами Президента, за період дії санкцій країна-агресор понесла значні втрати, які відчутно відбилися на її економіці. «Росія втратила 150 мільярдів доларів і 10% ВВП через санкції, а також десять років розвитку в найбільш чутливих секторах російської економіки», – сказав він.

«Що є позитивним для Європи? Росія починає витрачати значно менше на військовий комплекс через санкції. І незважаючи на всі суперечки, Європа разом зі Сполученими Штатами, разом з усіма країнами G7, зберігає єдність принаймні в питанні України. Але я хочу більше санкцій. Якщо Росія здійснила акт агресії в нейтральних водах Чорного моря проти наших військових суден, має бути покарання, тому що це акт агресії», – підкреслив Петро Порошенко.

За словами Глави держави, додаткові санкції могли б стосуватися банківського сектору, питань товарів подвійного призначення тощо.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *