Фейк: Київ не збирається виконувати Мінські угоди

На пропагандистському сайті RT.com зробили свої висновки з інтерв’ю українського генерала-лейтенанта Сергія Наєва, заявивши, що окремі висловлювання командувача Операції об’єднаних сил (ООС) свідчать про те, що виконувати Мінські угоди Київ не збирається. В інтерв’ю «ТСН. Тиждень», про яке йде мова, Наєв лише відповів на запитання журналіста про те, скільки по часу займе звільнення наших територій. При цьому Сергій Наєв зазначив у цьому ж інтерв’ю, що наразі безпосередніх планів повернення населених пунктів немає, а ООС насамперед виконує стабілізаційну функцію.

Cкриншот Ukraina.ru

Скриншот Rt.com

В новині RT.com експерт Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень Володимир Брутер зробив низку неправдивих або маніпулятивних заяв, коментуючи інтерв’ю українського генерал-лейтенанта Сергія Наєва.

Зокрема, він зазначив, що «Україна вже неодноразово намагалася силою вирішити це питання. Якраз це і призвело до Мінських угод». Також Брутер заявив, що слова командувача військової операції Сергія Наєва про те, що на військову акцію зі звільнення окупованої території знадобиться один день, «черговий раз підтверджують, що українська сторона не збирається виконувати Мінські домовленості».

Скриншот Tsn.ua

Скриншот Tsn.ua

В цьому ж інтерв’ю «ТСН. Тиждень»  Сергій Наєв відповідає й на інше запитання журналіста:

ЗАПИТАННЯ: Щодо населених пунктів, чи існують плани повернення міст, які за Мінськими домовленостями є нашими, – Дебальцеве, Докучаєвськ, інші малі населені пункти?

ВІДПОВІДЬ: На цей момент, на цю хвилину безпосередніх планів немає. ООС має, перш за все, стабілізаційну функцію, щоб контролювати ворога і зайняти найбільш вигідні позиції.

Скриншот BBC.com

Мінські домовленості – угоди, які було укладено  не тому, що «Україна намагалася силою вирішити це питання», а щоб досягти тимчасового перемир’я між сторонами конфлікту. Перший текст Мінського протоколу було складено учасниками Тристоронньої контактної групи: послом Хайді Тальявіні (від ОБСЄ), другим Президентом України Леонідом Кучмою (від України), послом РФ в Україні Михайлом Зурабовим (від Росії). Також під протоколом стоять підписи Олександра Захарченка (екс-глави самопроголошеної «ДНР») та Ігоря Плотницького (екс-глави самопроголошеної «ЛНР»).

Мінський протокол передбачає припинення вогню, відведення певного типу озброєнь від лінії розмежування, обмін полоненими тощо. Проте обстріли на Донбасі тривають.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *